الحوثی: انقلاب یمن هیچ گروهی را منزوی نمی‌کند

رهبر انصارالله یمن صدور اعلامیه قانون اساسی را اقدامی ضروری، موفقیت‌آمیز، قانونی و مهم توصیف کرد و گفت: انقلاب یمن هیچ گروهی را منزوی نمی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالمالک الحوثی، رهبر انصارالله یمن گفت: استعفای رئیس‌جمهور و نخست وزیر برای به تعطیلی کشاندن نهادهای دولت صورت گرفت و یمن تا قبل از صدور اعلامیه قانون اساسی در آستانه آشوب و ناآرامی قرار داشت.

وی افزود: برخی از گروه های سیاسی یمنی قصد داشتند بحران کشور را بیش از پیش پیچیده کنند تا اوضاع یمن به سوی آشوب و ناآرامی کشیده شود.

الحوثی خاطرنشان کرد: انقلاب یمن فقط مربوط به یک جریان یا مناطق محدودی از این کشور نیست بلکه بیانگر دغدغه‌ها، رنجها و مطالبات کل ملت یمن است. هدف از انقلاب یمن تحقق دستاوردهایی برای یک قشر خاص نیست.

رهبر انصارالله یمن اظهار داشت: هیچ گاه نمی توانیم در برابر گروه های داخلی و خارجی سکوت کنیم و کشور را به سوی فروپاشی بکشانیم.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، الحوثی تأکید کرد: ما به عنوان ملت یمن حق داریم که با کشیده شدن کشور به سوی آشوب و فروپاشی مخالفت کنیم.

رهبر انصارالله از قبایل "البیضاء" که دستاوردهای بزرگی را در پاکسازی این منطقه از تکفیری ها محقق کردند، به صورت ویژه قدردانی کرد.

الحوثی خاطرنشان کرد: اعلامیه قانون اساسی علیه رئیس جمهور نبود زیرا او و نخست وزیر در واقع استعفا کرده بودند.

الحوثی گفت: در اعلامیه قانون اساسی حزب الاصلاح کنار گذاشته نشده است و این درحالی است که الاصلاح با هر طرف دیگری به ویژه گروه های انقلابی مخالف است.

وی ادامه داد: ما به همه گروه های سیاسی اعلام کردیم که انقلاب هیچ یک از گروه ها را منزوی نخواهد کرد و اعلامیه قانون اساسی هیچ طرفی را از صحنه سیاسی دور نکرده است. حزب الاصلاح می تواند در اداره امور کشور مشارکت کند و علیه این حزب در اعلامیه قانون اساسی موضع‌گیری نشده است. اعلامیه قانون اساسی امور مربوط به مرحله انتقالی را تبیین کرده است و نباید با اعلامیه قانون اساسی به صورت منفی و دشمنانه برخورد کرد زیرا این اعلامیه علیه هیچ فرد و طرفی نیست.

رهبر انصارالله یمن افزود: اعلامیه قانون اساسی هیچ خطر و تهدیدی برای اقتصاد کشور محسوب نمی شود. حزب الاصلاح چنین وانمود می کند که یمن از هر گونه توانمندی اقتصادی بی بهره است و فقط باید وابسته به خارج باشد.

الحوثی تصریح کرد: گروه های داخلی و کشورهای عربی و غیرعربی منافعی در یمن دارند و تأمین منافع آنها مشروط به برقراری امنیت و ثبات در یمن است و مردم یمن به منافع مشروع کشورهایی که به منافع آنها احترام بگذارند، احترام خواهند گذاشت.

وی به افرادی که درپی ایجاد آشوب یا ضربه زدن به اقتصاد یا امنیت یمن هستند، هشدار داد و افزود: من به افرادی که برخلاف خواست مردم یمن رفتار می کنند، هشدار می دهم زیرا چنین افرادی اگر منافع مردم را به خطر بیندازند، در واقع منافع خود را به خطر انداخته اند.

الحوثی اظهار داشت: همه ما باید با آشوب ها و توطئه هایی که برای یمن چیده می شود، با جدیت مقابله کنیم. مردم یمن برای پایان دادن به آلام خود قیام کرده اند و هیچ فردی نمی تواند قیام مردمی را با اعمال زور و فشار نابود کند.

رهبر انصارالله یمن گفت: هیأت های دیپلماتیکی که در صنعا مستقر هستند، وضعیت امنیتی مناسبی دارند و هیچ نگرانی درباره به خطر افتادن آن‌ها وجود ندارد. کمیته امنیتی به وظیفه خود که تأمین امنیت است، به خوبی عمل می کند و اگر هیأت‌های دیپلماتیک بخواهند با اهداف سیاسی تظاهر به نداشتن امنیت جانی کنند، به اهداف خود نخواهند رسید.

الحوثی به مساله جنوب یمن نیز اشاره کرد و گفت: امیدواریم که برادران جنوبی ما به مطالبات خود در چارچوب عدالت و در حد امکان دست پیدا کنند.

وی با درخواست از ساکنین استان تعز برای مشارکت در اداره امور کشور گفت: برخی گروه‌ها تلاش می‌کنند در تعز فتنه تجزیه و تقسیم را اجرا کنند ولی برادران ما در این استان هوشیار و بیدار هستند. ما امیدواریم که همگان دست به دست هم بدهند و در مسیر درست حرکت کنند و راه را برای فرصت طلبان و سوء استفاده کنندگان ببندند.

انتهای پیام

کد N721676