آیت‌الله علوی‌گرگانی:

اصلاح جامعه به اصلاح حجاب است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني,حجاب

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: اصلاح جامعه به اصلاح حجاب است، اگر بدحجابی در جامعه افزایش پیدا کند خانواده‌های بیشتری قربانی خواهند شد و طلاق و ناهنجاری‌های فرهنگی دامن همه را خواهد گرفت.

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: اصلاح جامعه به اصلاح حجاب است، اگر بدحجابی در جامعه افزایش پیدا کند خانواده‌های بیشتری قربانی خواهند شد و طلاق و ناهنجاری‌های فرهنگی دامن همه را خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با اعضاء ریحانه النبی اظهار کرد: خدمت شما به نظام، انقلاب و جامعه از باارزش‌ترین و بزرگترین خدمت‌ها ­است، باید از­ این گونه حرکت‌ها در جامعه الگوبرداری شود.

وی افزود: قرآن کریم تاکید فراوانی بر موضوع حجاب دارد و اولین مرحله حجاب را به پیامبر(ص) دستور می‌دهد که "به زنان و دختران بگو که خود را از نامحرم بپوشانند".

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، وی اظهار کرد: «جلباب» که در قرآن آمده، به معنای پوشش است، پوشش زنان فواید زیادی دارد، یکی از آثار و برکات حجاب این است­ که زن به وسیله حجاب از اهریمنان و شیطان صفتان محفوظ می‌ماند و این دسته انسان‌ها چشم طمع به زنان با حجاب نخواهند داشت.

آیت‌الله علوی‌گرگانی افزود: باز بودن صورت و بلند بودن صوت زن از عوامل بی حجابی در جامعه است و صدای زن با آهنگ خاص و لطیف موجب جذب مردم می‌شود و به همین دلیل معارف قرآن و اهل بیت(ع) به صراحت می‌گویند که ­آواز خواندن و تک خوانی زن در برابر مرد نامحرم شرعا حرام است چون ایجاد فساد می‌کند.

این استاد خارج فقه گفت: باید­ کلام نورانی قرآن کریم ­در جامعه اسلامی و انقلابی ترویج پیدا­ کند و زنده شود چراکه در کشور انقلاب شد تا اسلام به جایگاه اصلی خود برگردد نه اینکه بی­‌حجابی بیشتر شود و این آفتی است که جامعه اسلامی و دینی به آن گرفتار است، باید فکری در این مورد­ کرد تا خانواده­‌ها به این موضوع گرفتار نشوند.

این مرجع تقلید اظهار کرد: در روایت آمده است که اگر زنی در مکانی نشسته و بعد از مدتی بلند شد بلافاصله مرد در­ آن مکان ننشیند، این روایت بیانگر اهمیت قضیه حجاب است و اسلام با این روایت می‌خواهد­ عمق موضوع حجاب ­را به جامعه اسلامی بشناساند.

انتهای پیام

کد N721036