امیر شاه صفی:

مقاومت در جبه‌های اقتصادی و سیاسی نیازمند بنیه دفاعی قدرتمند است

سیاسی

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: مقاومت پیروزمندانه در جبهه‌های جهاد اقتصادی و سیاسی، بدون اتّکا به بنیه دفاعی قدرتمند و خودکفا امکان پذیر نبوده و نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش در دیدار اخیر فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی با فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) گزارشی را محضر معظم له تقدیم کرد که بخشی از متن گزارش به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

«والحمدللّه ربّ العالمین- والعاقبه للمتّقین- والجنّه لاهل التّقوا و الیقین – و ما توفیقی الّا بالله علیه توکّلت و الیه انیب»

پس از حمد خداوند رحمان و ثنای زبده خلقت و رسول رحمت و رأفت، حضرت ختم المرسلین و سلام بر امید منتظران که میراث دار حرمت ذوالفقار است و تسبیح فاطمی درود به روح خدایی امام سفر کرده ی امت و آنان که تاج شجاعت بر سر نهاده و ملک را به مقصد ملکوت، سبک بال درنوردیدند. سلام به محضر حضرتعالی که شناسای طریق ایثار و علمدار نهضت انتظارید.

فرماندهی معظّم کلّ قوا ( مدظله العالی)

همه ساله فرصت این دیدار و شرفیابی، یادآور حماسه نسلی ستم ستیز است که طوق بندگی طاغوت را گشودند و همپای ملت انقلابی در مسیر تشکیل نمونه ممتاز نظام مردم سالار دینی مبتنی برهدایت ولایت مطلقه فقیه گام برداشتند. نظام نو ظهوری که به دلیل منش سیاسی، اجتماعی و فکری مستقل از بدو پیروزی با واکنش ­های خشن و خصمانه قدرت­ های استکباری دنیا در حوزه­ های سیاسی، اقتصادی و نظامی مواجه شد، اما خطای راهبردی جبهه استکبار در نادیده گرفتن دست برتر قوای تقوا در معادلات و معارضه با نظام مبتنی بر هدایت ولایت علاوه بر شکست قدرت قهر و غلبه منجر به ایجاد عمق راهبردی نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان و افزوده شدن مفهوم مقاومت به ادبیات سیاسی عالم شد.

بدیهی است که مقاومت پیروزمندانه در جبهه های جهاد اقتصادی و سیاسی، بدون اتّکا به بنیه دفاعی قدرتمند و خودکفا، امکان پذیر نبوده و نیست، از همین رو نیروی هوایی از بدو پیروزی انقلاب و متعاقب خروج مزدوران خارجی از اتاق­ های فکر فرماندهی تا سرپنجه ­های عملیاتی، آستین همّت خود را بالا زده و در مسیر خودکفایی، راهی پر فراز و نشیب اما عزّتمند را طی کرده ­اند.

سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی الهی هوایی، که یادگاری از نگاه دور اندیش حضرتعالی به افق استقلال تجهیزاتی نیروهای مسلح بوده، با استفاده از تجربیات 36 سال گذشته ، و ارتباط موثّر و مستمر با مراکز دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان، با هدف هم افزایی بین صنعت نظامی و شرکت های پیشرو ، و عدم قناعت به وضع موجود، در سال جاری گام های بلندی برداشته است.

استیصال و شکست ­های مفتضحانه ی بدخواهان جمهوری اسلامی ایران، از جمله در فتنه پیچیده ی 88، اهتمام دشمن را به استحاله ی فرهنگی معطوف داشته است، تا با سکولاریزه کردن دین و ترویج ساده اندیشی و اباهه گری ، اسلام پرهیزکاری را به اسلام آمریکایی تبدیل کند، از این رو در سالی که به نام اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملّی و مدیریّت جهادی مزیّن گردید، در حوزه مکتبی، علاوه بر ساخت و تقویت مساجد، اماکن و زیرساخت های فرهنگی و توجه بیش از پیش به تعمیق باورهای دینی بویژه در مراکز آموزش کارکنان وظیفه با برگزاری دوره های بصیرت برای خانواده بزرگ نهاجا اعم از کارکنان پایور و خانواده های نجیب ایشان و دانشجویان و هنرآموزان توجّه جدی ای به حوزه ی فرهنگ دینی شده است.

علاوه بر آن با توجه به رویش­ های جدید در بدنه ی فرماندهی و سرپنجه­ های اجرایی ضمن بهره گیری از تجربیات گنج جنگ در تدوین دکترین دفاعی به آشنایی هر چه بیشتر کارکنان با تاریخ جنگ تحمیلی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت و احیای ارزش ­های دفاع مقدّس توجه ویژه ای شده است. اصرار بر انجام دیدارهای چهره به چهره با کارکنان گرفتار و معیل و خانواده های محترم ایشان و همچنین استمرار دیدار و دلجویی از خانواده های معزّز شهدا و ایثارگران، علاوه بر تذکّر مستمر برای یادآوری هزینه های استقلال و آزادی مان، دست ما را به ثمره ی شیرین دعای مجیب ایشان برای توفیق در مسیر حرکت رو به رشد نهاجا رسانده است.

پس از گذشت 36 سال از عمر پر برکت جمهوری اسلامی ایران دشمنانی که منتظربه شماره افتادن نفس های انقلاب بودند با نگاهی مأیوس، استقامت عاشورایی ملتی را رصد می کنند که تراز ولایت مداری آنها قمر بنی هاشم علیه السلام است و راز ماندگاری خود را سر در گرو ولایت داشتن می دانند.

ملتی که در مکتب عاشورا آموخته است که راز  با حسین ماندن، دست رد زدن به سینه ی  امان نامه هاست، غیرت ولایی خود را وجه المصالحه قرار نداده و معتقدند آنچه  هزینه های نظام مقتدرشان را در مواجهه ی با جبهه ی استکبار افزایش می دهد ، پافشاری بر آرمان ها و دیپلماسی انقلابی نیست ، بلکه پا پس کشیدن و چند صدایی ناشی از همصدایی عده ای  با دشمنان زیاده خواه است که انشاالله همچون گذشته در طنین هیبت حضور ملّت شریف ایران در راهپیمایی 22 بهمن ماه امسال گم خواهند شد.

جا دارد در سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، چه آنهایی که از سر دلخوری به دلیل به محاق رفتن اشرافیت سیاسی خویش، چه آنهایی که پُشتِ سنگرِ تفسیرِ به رایِ  خود ، به نامِ دفاعِ از اندیشه هایِ نابِ  امامِ راحل رحمه الله علیه، با انکار عقلانیت سیاسی دیگران ، به مفاهیم مقاومت و شعارهای اصیل انقلاب، لبخند انکار می زنند و چه آنهایی که دانسته یا ندانسته ،از نمد پوسیده ی فتنه و احیای اصحاب آن، در پی دست و پا کردن کلاه مجد و بلند آوازگی برای خود هستند، و هیزم به هیمه ی آتش لجاجت می گذارند، در عصر غیبت، برای عقب نماندن از کاروان منتظران واقعی منجی موعود، و ملّت شریف ایران که صاحبان اصلی انقلابند، و شاخص سنجش رفتار مسئولین را حرکت در مسیر ولایت می دانند، ضمن پرهیز از جداکردن راه سیاست از صداقت ، هر روز این رجز شگفت انگیز زهیر ابن قین رضوان الله تعالی علیه، در روز عاشورا را تکرار کنند که فرمود:  خداوند ما و شما را به ذریّه ی پیغمبر خود آزمایش کرده تا ببیند ما و شما چه می کنیم .

این تجدید بیعت سربازان تان در نیروی هوایی نه تنها همین امرو، بلکه هر ساعتی است که در طریق سربازی خود گام می­زنیم، و رجاء واثق داریم که مهر و عنایت رهبر عزیزمان نه تنها همین ساعت، بلکه هر لحظه ایست که دست به دعا بر دارند. ان شاء الله .

اکنون که با جانی مشتاق، منتظریم تا چنانچه اراده فرمایید، شنوای زمزمه کوثر کلام راهگشای حضرت عالی باشیم، دست دعا به درگاه کریمانه حضرت حق می بریم که: یا مقلب القلوب و الابصار، از دیده منکران وعده صادق تجلیّ حکومت صالحان، پرده انکار  بردار، و علمدار نهضت فاطمی ما را تا ظهور منتقم عاشورایی موعود، نصرت فرموده و بروز زعامتشان را بر دنیای اسلام و مستضعفان جهان کامل فرما.

آمین یا رب العالمین                                                

 والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته