احمدی‌نژاد: هوگو چاوز منتظر ظهور امام زمان بود

سخنرانی احمدی نژاد, احمدی نژاد

رییس دولت نهم و دهم با بیان اینکه برخی مشکلات قابل تحمل نیست گفت: اگر قرار باشد کسی نقدی انجام دهد آن شخص من هستم زیرا من جای‌جای ایران و جهان را دیده‌ام و نسبت به مشکلات اطلاع دارم اما اکنون جای نقد نیست.

محمود احمدي‌نژاد كه در پي اتهامات سنگين وارده مالي به مديران دولتش و محكوميت معاون اولش به 5 سال زندان، ظاهرا تصميم گرفته است مجددا وارد گود سياست شود و به همين دليل اخيرا تحركات سياسي خود را تشديد كرده در تازه ترين مورد، يكشنبه شب و با اعلام قبلي به شهرري رفت و در ميان جمعي از حاميان خود به سخنراني پرداخت كه عمدتا تكرار سخنوري هاي دوره 8 ساله رياست‌جمهوري اش بود.

به گزارش ایسنا، احمدی‌نژاد که با همراهی مرتضی تمدن،‌ غلامحسین الهام، علی اکبر جوانفکر و ثمره هاشمی در مسجد دولت‌آباد شهرری حضور یافت، در سخنانی با اشاره به اینکه من قصد صحبت و سخنرانی نداشتم اظهار کرد: اما وقتی با دعوت امام جماعت این مسجد مواجه شدم احساس مسئولیت کردم که بار دیگر مروری بر انقلاب و دستاوردهای آن داشته باشم.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی بزرگترین اتفاق بعد از بعثت پیامبر (ص) است. انقلاب اسلامی یک حادثه عظیم و ادامه بعثت است. انرژی آزادشده از ملت ایران همه تحولات و مناسبات بین‌المللی را تحت تاثیر قرار داد. من حداقل از 100 کشور جهان بازدید کرده‌ام و در این کشورها با اقشار مختلف مردم گفت‌وگو داشته‌ام. اکنون اثر انقلاب اسلامی و ملت ایران در ادبیات و تحرک ملت‌های جهان قابل مشاهده است. ما هر جا می‌رویم سخن از ایران است و هر خبری از ایران منتشر می‌شود در صدر اخبار قرارگرفته و موردتوجه است.

احمدی‌نژاد همچنین با بیان اینکه در سخنانم دروغ و اغراق وجود ندارد و با اشاره به اینکه ایران بدون انقلاب اسلامی معنا و مفهومی ندارد خاطرنشان کرد: سرافرازی، عزت‌ و ظلم ستیزی مردم از دستاوردهای انقلاب اسلامی است اما ما برای چه انقلاب کرده‌ایم. اگر پاسخ به این پرسش را فراموش کنیم انقلاب توسط شیطان از مسیر خود منحرف می‌شود. ما انقلاب نکردیم که ظواهر تغییر کند یا قیافه‌ها و ادبیات ما عوض شود یا عده‌ای بروند و عده‌ای بیایند. ما انقلاب نکرده‌ایم که مسابقه قدرت در قالب دستجات شکل بگیرد. اینها هیچ کدام ارزش فداکاری نداشت. ما انقلاب کردیم تا ملت‌ها از زنجیرهای اسارت رها شوند. انقلاب آمد تا ظلم ،‌ستم، تجاوز و توهین به ملت‌ها تمام شود. انقلاب آمد تا کرامت انسانی ، عدالت و رفاه، امنیت و صلح را به انسان‌ها هدیه کند.

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان خاطرات دوران ریاست جمهوری خود گفت: در نیویورک رسانه‌ها به من گفتند که مردم از مواضع ضداسرائیلی من ناراحت هستند اما من به آن‌ها گفتم با هم به خیابان‌ها برویم و نظر مردم را بپرسیم که آن‌ها نیامدند. بسیاری از کارمندان رسانه‌های آن‌ها طرفدار ما هستند. هوگو چاوز نیز به امام زمان باور داشت و منتظر ظهور امام عصر بود. در مراسم تدفین او نمایندگان کشورهای مختلفی که حضور داشتند اظهار می‌کردند که آن‌ها با ما هستند. این وضعیت در اروپا، آمریکا و آسیای شرقی هم وجود دارد. مردم آمریکا با سیاست‌های حکومت این کشور موافق نیستند. من در سفری در شرق آسیا بودم، پس از سخنرانی من یک پیرمرد بودایی که از علمای آن‌ها محسوب می‌شد گفت من 90 سال منتظر شنیدن چنین صحبت‌هایی بودم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت همچنین در بیان خاطرات خود گفت: در دانشگاه الازهر مصر هم وقتی گفته شد ایران به دنبال ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی است من گفتم کدام‌یک از علما اندازه پیامبر قرآن را فهم و درک کرده است که هیچ‌کس پاسخی نداد. من به آن‌ها گفتم ما باید دست به دست هم دهیم که قرآن و اسلام را بشناسیم و با هم دعوا نکنیم. احمدی نژاد در بخش پایانی صحبت‌های خود با تاکید بر اینکه اکنون یک آگاهی و بیداری در میان مردم جهان به سرعت در حال رشد یافتن است، گفت: حکومت جهانی عدل از راه جنگ و خونریزی محقق نمی‌شود، زیرا این راه،‌ راه شیطان است. باید بدانیم بهار حقیقی در راه است و مفسدان با ظهور امام عصر از بین خواهند رفت.
کد N718645