بیانیه مجمع زنان اصلاح‌طلب به مناسبت 22 بهمن

مجمع زنان اصلاح‌طلب به مناسبت 22 بهمن بیانیه‌ای صادر کرد و در آن از آحاد مردم درخواست کرد تا در راهپیمایی امسال حضوری گسترده داشته باشند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، متن این بیانیه بدین شرح است: سی و ششمین بهار انقلاب را با سرود جاودانه استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی چشن می‌گیریم تا درکنار یاد رشادت‌ها، فداکاری‌ها و دلتنگی از برای از دست دادن خواهران و برادرانمان بانگ شکوه و عظمت و بزرگی ایران اسلامی را فریاد برآوریم.

در این بهار که بار دیگر تاریخ انقلاب را ورق می زنیم و در لابه لای برگ‌های آن تصاویر شهدا و جانبازان که زینت بخش آرمانهای بلند آن است را مشاهده می کنیم؛تلاش داریم در تجدید پیمان با اهداف آنها کوشاتر و جدی‌تر باشیم و میثاق به جای مانده از همه آن روزهای بزرگ و تحول آفرین را با جان دل پاس بداریم. مردم بزرگوار و بلند همت ایران به روشنی می دانند که انقلاب یک حرکت فرهنگی – اجتماعی اصیل برای بازخوانی نیازها و خواسته های دور مانده نسلهای گوناگون این کشور بوده که بلندترین آنها آزادی بود.

مردمی که از ستم نظام شاهنشاهی به ستوه آمده بودند با فریاد آزادی‌خواهی رهبر کبیر انقلاب همصدا شدند تا با به زیر کشیدن پلشتی‌ها و ظلمها راه روشنایی و آزادی و مردم‌سالاری را بگشایند. آنان به روشنی می دانستند که انقلاب‌شان در پرتو انوار خون شهدا به ثمر نشسته لذا برای نگهداشت آرمان شهدا همچنان بر سر پیمان خود ایستاده‌اند تا نقش زندگی را بر دیوارهای قلب این مردم جاودانه کنند. این مردم به روشنی می‌دانند که همصدایی و همدستی زنان و مردان این سرزمین توانست کاخ ظلم را به زیر کشد و گرنه نه مردان به تنهایی قادر به ایجاد چنین حرکتی سترگ بودند و نه زنان به تنهایی. این تصویر مشترک تاریخ کشور ماست که امروز باید سردر همه نهادهای فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و اقتصادی نصب شود که انقلاب حاصل تلاش زنان شجاع و هوشمند و مردان مقاوم و نیرومند بود.

ازاین روست که می‌توان با اتکا به میثاق مشترک این کشور یعنی قانون اساسی همچنان پایمردی زنان و مردان را تداوم بخشید و در سالروز انقلاب کبیر 22 بهمن آن را به همه بخش‌ها انتشار داد.

در این میان توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری نیز که همواره تاکید به قانون به ویژه میثاق اصلی که همان قانون اساسی کشور است،جهت‌دهنده بزرگی برای تداوم اهداف انقلاب است.

رهبری با شاخص دانستن مواد قانون اساسی کشور در طول این سالها همواره بر سه هدف ارزشمند آن یعنی استقلال و آزادی و جمهوریت نظام تمرکز داشته‌اند. قانون اساسی که میراث آن‌همه رشادت و بزرگی ملت بزرگ ایران است در طول سه دهه گذشته در برخی موارد مورد کم مهری برخی قرار گرفته که در این روزهای یاد و خاطره باید به پایان بی مهری و کم لطفی در برخی مواد آن رسید. میثاقی که خون‌بهای شهدا و رنجنامه زندانیان چند دهه قبل از انقلاب بزرگ ایران را همراه دارد، می‌باید که در پرتو درایت و هوشمندی مردم تک تک مواد آن به اجرا گذاشته شود و در آغوش قوانین اجرایی جامه عمل بپوشد. موادی چون حقوق ملت که از گرانبهاترین شاخص‌های مردم‌سالاری دینی در این قانون است.

از این رو مجمع زنان اصلاح‌طلب در این روزهای بزرگ بر موارد زیر تاکید دارد:

-قانون اساسی میثاق عمومی کشور است و افراد فارغ از قوم و جنس و طبقه اقتصادی مکلف به همراهی به این میثاق ملی دارند

-مناقع ملی اولویت اول همه جریانات سیاسی اعم از متصدیان قدرت و غیر آن است.

-قدرت اصلی در دست مردم است پس هرکس برای مردم کار کند و به حقوق مردم وفادار باشد یقینا در کنار قدرت آنها قرار خواهد داشت

-زنان به عنوان یکی از محورهای اصلی انقلاب امروز با به دست آوردن تجارب گرانقدر در حوزه‌های گوناگون قادرند سهم بزرگی در شکوفایی کشور ایفا کنند از این رو ضروری است برنامه‌ریزان و تصمیم‌سازان با بهره‌گیری از توان این بخش بزرگ جامعه روند توسعه کشور را بیش از این به تاخیر نیندازند

-مهمترین مبنای تحول کشور پذیرش حقوق دیگری و احترام به قانون است از این رو ضروری است که با تجارب دو دوره گذشته ریاست جمهوری تدبیر کشور بر مبنای احترام به همه دیدگاه های کشور شکل بگیرد

در این میان مجمع زنان اصلاح طلب در سالروز پیروزی انقلاب با بزرگداشت دهه مبارک فجر ضمن تجلیل از مقام شامخ و بزرگ شهدا و امام شهدا و زنان قهرمان و شجاع و هوشمند این کشور از همه هم میهنان به ویژه زنان قهرمان دعوت به عمل می آورد تا در راه‌پیمایی بزرگ 22 بهمن ضمن حضور فعال با تجدید عهدی دیگر شعارهای جاودانه انقلاب را برای تداوم جمهوریت نظام و اسلامیت آن پاس بداریم .

زنده و جاوید باد یاد و خاطره شهدا

پاینده باد جمهوری اسلامی

برقرار باد پرچم آزادی و استقلال ایران

مجمع زنان اصلاح طلب»

انتهای پیام

کد N716637