تاکید اردن بر مبارزه علیه گروههای تروریستی/ جزئیات حملات ارتش اردن علیه داعش اعلام می‌شود

اردن,داعش

پادشاه اردن در سخنانی خاطرنشان کرد که این کشور به مبارزه با گروه‌های تروریستی و اندیشه افراطی آنها ادامه خواهد داد.

پادشاه اردن در سخنانی خاطرنشان کرد که این کشور به مبارزه با گروه‌های تروریستی و اندیشه افراطی آنها ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، "عبدالله دوم"، پادشاه اردن با "ترکی بن حلال،" امیر سعودی و هیات همراهش دیدار کرد که از شیوخ قبایل و عشایر عربستانی بودند که برای تسلیت گفتن برای کشته شدن "معاذ الکساسبه" خلبان اردنی اسیر در بند داعش به اردن سفر کردند.

پادشاه اردن در این دیدار اعلام کرد که امان به مبارزه با گروه‌های تروریستی و اندیشه‌های افراطی آنها ادامه می‌دهد. وی همچنین از اینکه عربستان در شرایط مختلف در کنار اردن می‌ایستد، قدردانی کرد.

همزمان، "ترکی بن حلال" نیز اقدامات شنیع و غیرانسانی گروه جنایتکار داعش را محکوم کرد. وی همچنین از شجاعت نیروهای مسلح اردنی قدردانی کرد و گفت: اردن با رهبری عبدالله دوم و مواضع وی کشوری بزرگ باقی می‌ماند.

از سوی دیگر ارتش اردن در بیانیه‌ای تاکید کرد که تصمیم دارد جزئیات حملات هوایی و عملیاتی را که در آن پایگاه‌های گروه تروریستی داعش را در عراق و سوریه در سه روز گذشته هدف قرار داد، اعلام کند. پیشتر یک منبع امنیتی اردنی تصریح کرده بود که جنگنده‌های اردن ظرف سه روز گذشته در 60 حمله مواضع داعش را به ویژه در سوریه هدف قرار دادند.

در همین حال، "حسین هزاع المجالی"، وزیر کشور اردن در گفت‌وگویی عنوان داشت که این حملات تا پایان دادن به کار تروریست‌های تکفیری ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N716168