ظریف در واکنش به خبرسازی رویترز مطرح کرد:

در هیچ ملاقاتی مباحث داخلی ایران مطرح نشده است

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان گزارش رسانه های غربی در خصوص محتوای مذاکرات با همتای امریکایی را دروغ پراکنی توصیف کرد .

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان گزارش رسانه های غربی در خصوص محتوای مذاکرات با همتای امریکایی را دروغ پراکنی توصیف کرد و اظهار داشت: در هیچ یک از ملاقات های انجام شده به هیچ وجه مباحث داخلی مطرح نشده و مطلب منتشره در این زمینه کذب محض است.

بر اساس این گزارش رسانه انگلیسی رویترز در گزارشی مدعی شده بود وزیر خارجه ایران درباره به خطر افتادن آینده سیاسی حسن روحانی در صورت شکست مذاکرات هسته ای هشدار داده است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی مدعی شد محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در دیدار با همتای آمریکایی خود جان کری درباره مرگ سیاسی حسن روحانی در صورت دست نیافتن به توافق هسته ای هشدار داده است.

این ادعا به نقل از یک مقام ایرانی که نام وی برده نشده است مطرح شده است.

به گفته این منبع وزیر خارجه ایران این هشدار را در هفته های گذشته در دیدار با جان کری وزیر خارجه آمریکا و دیگر مقامات غربی مطرح کرده است.

بنا بر این گزارش برخی از مقامات و دیپلمات های غربی هشدار ظریف را نوعی تاکتیک از سوی ایران برای باز کردن بیشتر فضا در مذاکرات برای امتیازگیری بیشتر دانسته اند. هر چند که معتقد هستند که شکست مذاکرات ضربه سنگینی به وضعیت سیاسی حسن روحانی وارد خواهد کرد زیرا این امر موجب تقویت مواضع مخالفان وی خواهد شد.

همچنین در این گزارش آمده است شکست مذاکرات به جایگاه سیاسی باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز در عرصه داخلی این کشور آسیب خواهد رساند.

در انتهای این گزارش به نقل از یک مقام آمریکایی که نام وی فاش نشده است دادن چنین هشداری از سوی ایران رد شده است. این مقام آمریکایی در این خصوص گفته است: مسایل داخلی سیاسی ایران به ایرانی ها مربوط است ولی این شایعه صحت ندارد.