آیت‌الله علوی‌گرگانی:

تذکر مراجع به مسئولین از روی دلسوزی است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: تذکرات مراجع و بزرگان دین به مسئولین، تنها از باب ارشاد و دلسوزی است و هدف دیگری در این میان وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار با فرماندهان ناحیه مقاومت امام حسین علیه السلام اظهار کرد: انقلاب حق پدری بر گردن همه آحاد جامعه دارد. باید این حق پدری را ادا کرد و در حفظ آن کوشا بود، این افتخاری است که نصیب ایران اسلامی شده است.

وی با بیان این‌که «رحمت الهی شامل همه انسان‌ها می‌شود و هیچ فرقی بین انسان‌ها وجود ندارد» افزود: برخی از انسان‌ها نتوانسته‌اند زمینه رحمت الهی را در خود تجلی دهند.

وی اظهار کرد: اختلاف سلیقه‌ها در همه جوامع وجود دارد، این طور نیست که در هیچ کشوری اختلافی نباشد؛ ولی مهم این است که مسئولین نظام با آحاد جامعه طوری برخورد کنند که هیچ کس به نظام، انقلاب و ولایت بدبین نشود و همچنین این برخوردها باید طوری باشد که موجب سوء استفاده دشمنان نشود.

آیت‌الله علوی‌گرگانی گفت: دهه فجر یک نوع یادآوری رشادت‌ها، شجاعت‌ها و زحمات کسانی است که برای انقلاب جان و مال خود را فدا کردند و همچنین دهه فجر یک نوع تذکر دادن برای نسل جوان است که این نسل بداند برای احیای این انقلاب چه خون‌هایی ریخته شده و چه کسانی جان خود را فدا کرده‌اند تا این انقلاب به ثمر بنشیند.

این استاد خارج فقه حوزه علمیه خاطرنشان کرد: هدف امام خمینی از انقلاب، احیای روش و سنت اسلام، پیغمبر اکرم(ص) و سبک زندگی ائمه(ع) بود.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، وی گفت: نباید برکات انقلاب را فراموش کرد برکات آن احیای سنت‌ها و ارزش‌های الهی است، اگر این ارزش‌ها فراموش شود این انقلاب باقی نخواهد ماند.

این مرجع تقلید افزود: تذکرات مراجع و بزرگان دین به مسئولین، تنها از باب ارشاد و دلسوزی است و هدف دیگری در این میان وجود ندارد، بزرگان دین به دنبال این هستند که ارزش‌های اسلامی و سنت اهل بیت در جامعه اسلامی به درستی پیاده شود.

انتهای پیام

کد N715004