خرم در گفت‌وگو با ایلنا:

در كنفرانس مونیخ تبادل نظر هسته‌ای صورت می‌گیرد نه توافق

سیاست خارجی

ظرفیت اجلاس مونیخ یك ظرفیت امنیتی است و درباره امنیت جهان در آن تبادل نظر خواهد شد به گونه ای كه در سال گذشته مساله اوكراین محور اصلی مسائل و گفت‌وگوها بود.

سفیر اسبق ایران در مقر اروپایی سازمان ملل٬ تاکید کرد: اجلاس مونیخ یک اجلاس امنیتی محسوب می‌شود و بحث مذاکرات هم جلسه‌ای دیگر است که در جایی مانند ژنو بررسی و پیگیری می‌شود اما ممکن است درباره مسائل هسته‌ای صحبت‌هایی شود البته به صورت اجمالی و بیان دیدگاه‌های دو طرف در خصوص کلیت موضوع.

سیدعلی خرم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به روند اجلاس مونیخ در اظهار داشت: ظرفیت اجلاس مونیخ٬ ظرفیتی امنیتی است و درباره امنیت جهان در آن تبادل نظر خواهد شد به گونه‌ای که در سال گذشته مسئله اوکراین محور اصلی مسائل و گفت‌و‌گو‌ها بود.

وی ادامه داد: رویکرد اجلاس مونیخ٬ رویکردی امنیتی و سیاسی است و تنها سیاسی محض یا امنیتی محض نیست و نخواهد بود و امسال هم درباره مباحثی مانند داعش و تاثیر بحران اوکراین در جهان صحبت و تبادل نظر خواهد شد.

این کار‌شناس مسائل بین‌الملل در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است درباره موضوعات مطرح در پرونده هسته‌ای گفت‌و‌گوهایی میان ایران و ۱+۵ و میان وزرای خارجه ایران و آمریکا صورت گیرد، بیان داشت: اینکه آیا دیدارهای دوجانبه‌ای توسط ظریف و کری صورت خواهد گرفت، پاسخش مثبت است اما اینکه درباره پرونده هسته‌ای در کنفرانس مونیخ توافقاتی صورت گیرد٬ پاسخ منفی است و اگر هم صحبتی از سمت دو طرف درباره این موضوع صورت گیرد تنها انعکاس بحث‌هایی خواهد بود که در پایتخت کشور‌هایشان مطرح کرده‌اند و تنها یک نوع تبادل نظر محسوب خواهد شد.

کد N713306