وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: خانه دار شدن 450 هزار متقاضی مسکن مهر در دولت یازدهم

سیاسی

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهتمام دولت در تکمیل واحدهای مسکن مهر اعلام کرد: از ابتدای دولت یازدهم از سال گذشته تا پایان امسال 450 هزار واحد مسکن مهر تکمیل و به متقاضیان واگذار شده است.

به گزاش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در سفر به استان اصفهان با اشاره به اینکه دولت به تمام تعهدات مسکن مهر پای‌بند است، اظهار کرد: در دولت گذشته تنها 50 درصد واحدهای مسکن مهر تکمیل شد و با انتصاب قائم مقام در این حوزه، به صورت مستمر مشکلات مسکن مهر بررسی و پیگیری می‌شود.

وی تاکید کرد: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته وزارت راه و شهرسازی، در روزهای گذشته شورای پول و اعتبار با افزایش میزان تسهیلات بانکی مسکن مهر از 25 به 30 میلیون تومان موافقت کرده است که امیدواریم با این افزایش، روند ساخت مسکن مهر تسریع شود.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: بر اساس بررسی صورت گرفته در آبانماه امسال 350 هزار واحد مسکن مهر بلاتکلیف و رها شده بوده است که با پیگیری‌ها متاثر در حال حاضر 209 هزار واحد از این پروژه‌ها، وارد مرحله عملیاتی و ساخت به منظور تکمیل شدن و واگذاری شده است.

آخوندی اعلام کرد: در پروژه مسکن مهر 300 باب مدرسه، 300 باب مسجد و 70 باب کلانتری توسط وزارت راه و شهرسازی در دست ساخت است که تاکنون ساخت 75 باب مدرسه و 70 مسجد به اتمام رسیده است که به زودی به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: در دهه فجر امسال از ابتدای این دهه(12بهمن‌ماه) تاکنون در 4 روز اخیر 50 هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور افتتاح و به متقاضیان واگذار شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان امسال 150 هزار واحد مسکن مهر تحویل متقاضیان خواهد شد.

انتهای پیام

کد N711673