احمدی‌نژاد در مرقد امام خمینی‌(ره):

امیدوارم این دهه فجر سرآغاز ایستادن در برابر نگاهی وسیع باشد

سیاست داخلی

خدا را باید شکر کنیم که ما را در عصر خمینی آفرید و یاد و نام امام خمینی انشاالله به موعود و حقیقت انسان‌های کامل ختم شود و حقیقت عدالت یعنی امام عصر نائل و ختم شود.

رییس‌جمهور سابق کشور با اشاره به اینکه بر درست است که ما در عصر خمینی زندگی می‌کنیم٬ ادامه داد: امام خمینی ادامه پیامبر، کربلا و ادامه حرکت تاریخی انسان‌ها به سمت نقطه موعود است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور دولت نهم و دهم امروز در حرم امام راحل گفت: دهه فجر انقلاب اسلامی را به همه مردم ایران، جوامع بشری و همه عدالت‌خواهان و آزادی‌خواهان تبریک می‌گویم.

وی ادامه داد: امیدوارم همچون گذشته این فجر سرآغاز دورانی جدید و ایستادن در برابر افق و نگاهی وسیع باشد و حرکتی پرشتاب‌تر به سمت آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی باشد.

وی گفت: حرکتی که از اول خلقت حضرت آدم آغاز شد و هرچه می‌گذرد شتاب بیشتری می‌گیرد.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: در عصر ما یک انسان آسمانی و الهی، امام راحل این حرکت را شتابی جدید، حیاتی جدید و ویژگی جدید به آن بخشید.

رئیس دولت نهم و دهم وی گفت: درست است که ما در عصر خمینی زندگی می‌کنیم اما خمینی ادامه پیامبر، کربلا و ادامه حرکت تاریخی انسان‌ها به سمت نقطه موعود است.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی آمد تا همه آرزو و همه اهداف و آمال فرورسته فطری انسان‌ها بیدار کرد و آنها را به خودشان بازگرداند و راه روشن ساختن فردا را در برابر بشریت قرار داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امروز گرچه همه شیاطین و همه جهان بسیج شده‌اند که شعله‌ای که امام راحل پرفروغ کرده را بی‌فروغ و آن را خاموش کنند.

وی افزود: اما هر روزی که می‌گذرد یاد امام، راه امام و آرمان‌های امام راحل شفاف‌تر، روشن‌تر و پرشکوه‌تر در اعماق و اندیشه تک‌تک انسان‌های روی زمین شعله‌ور می‌شود و راه را نشان می‌دهد.

احمدی‌نژاد گفت: امام آمد تا ملت‌ها با یکدیگر متحد شوند و انسان‌ها به هم برسند و وحدت جهانی در راه توحید و عدالت شکل بگیرد.

وی گفت: امام آمد تا همه قوای الهی انسان‌ها در راه استقرار عدالت بسیج شوند و راه زدودن ظلم و ناپاکی از صحنه زمین را فراهم کنند.

احمدی نژاد اظهار کرد: امام آمد ملت‌ها و انسان‌ها دست به دست یکدیگر دهند و جامعه الهی، آسمانی و زیبا و سرشار از عشق و عدالت را بنا کنند.

احمدی‌نژاد گفت امروز می‌بینیم که دشمنان امام برای آنکه بتوانند به حیات خودشان ادامه دهند و طراحی شیطانی خود را جلو ببرند مجبورند از شعارهای امام و آرمان‌های امام به عنوان پوشش و سپر استفاده کنند.

این عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: خدا را شکر می‌کنیم که در سی و ششمین سالگرد انقلاب اسلامی، انقلابی که با نام و یاد امام گره خورده است حرکت انقلابی ملت ایران بسیار پرشتاب‌تر، پرشکوه‌تر و عمیق‌تر شده است.

وی گفت: خدا را شکر می‌کنیم که مفهوم انسان و عدالت انسانی بسیار روشن‌تر از دهه‌ها و صده‌های گذشته در اندیشه و جان متفکران، اندیشمندان و دلسوزان خودش را نشان می دهد و ذهنیت آنها همه معطوف به این ارزش‌ها شده است.

وی بیان کرد: خدارا باید شکر کنیم که او ما را در عصر خمینی آفرید و یاد و نام امام خمینی انشاالله به موعود و حقیقت انسان‌های کامل ختم شود و حقیقت عدالت یعنی امام عصر نائل و ختم شود.

وی گفت: رسیدن به امام عصر راه توحید بیش از گذشته هموار شود.

وی گفت: از من سوال کردند که در اینجا چه حس و حالی دارم وقتی کنار مزار امام قرار دارید، من می‌گویم حس و حال همین است که هرکس که می‌آید به خودش برمی‌گردد. یاد آرمان‌ها و ارزش‌ها می‌افتد و از اعمال دلش یک پیوند و میثاقی دوباره با آرمان‌های امام برقرار می‌کند و جهت حرکت خود را تسریع می‌کند و این می‌تواند یک ارزیابی دوباره باشد.

کد N710812