جزئیات نامه رژیم صهیونیستی به ایران

نامه رژیم صهیونیستی به ایران, علاء الدین بروجردی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی پس از تجاوز به قنیطره، از کانالی رسمی اعلام کرد که تصمیم ندارد این ماجرا را ادامه دار کند و یا تب آن را بالا ببرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس جزئیاتی از پیام رسمی صهیونیست ها به ایران درباره عملیات قنیطره را بیان کرد.
بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس
علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سؤال که آیا ایران پیامی از جانب رژیم صهیونیستی برای خودداری از تشدید اوضاع پس از عملیات قنیطره دریافت کرده است، گفت: رژیم صهیونیستی به نماینده سازمان ملل در بیروت پیامی را منتقل کرده که نماینده سازمان ملل نیزاین پیام را به امیر عبداللهیان معاون وزیر امور خارجه کشورمان رسانده است که حاوی دو محور بود.
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه افزود رژیم صهیونیستی در این نامه برای آرام سازی اوضاع از حزب الله لبنان خواسته است( چون خودشان قصد ادامه دادن درگیری ها را ندارند) حزب الله لبنان نیز این درگیری ها را ادامه ندهد و آتش جنگ ادامه نداشته باشد و دیگران نیز دخالتی در این جنگ و درگیری نداشته باشند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره تلاش رژیم صهیونیستی برای آرام سازی اوضاع پس از عملیات مزارع شبعا، گفت: این موضع گیری رژیم صهیونیستی نشان دهنده ضعف صهیونیست ها در مقابل حزب الله است که برخلاف تمام ادعاهای صهیونیست ها و با توجه به موفقیت حزب الله در پاسخ کوبنده به عملیات جنایت کارانه ی قنیطره، این ضعف صهیونیست ها باید علنی شود، چراکه تجربه 5 جنگ برای عدم پاسخگویی کافی است؛ سال های 2000 ، 2006 ، 2008 ، 2012 و 2014 در این پنج جنگ باید گفت منصفانه ترین قضاوت آن است که رژیم صهیونیستی نمی خواهد این شکست برای ششمین بار در منطقه تکرار شود.
بروجردی تأکید کرد: قطعا هرگونه عکس العمل آنها موجب عکس العمل شدیدتر مقاومت خواهد شد و این می تواند بشکه باروت را منفجر کند و تبدیل به جنگ گسترده ای شود.
وی افزود: فکر نمی کنم که رژیم صهیونیستی چنین تصمیمی اتخاذ کرده باشد، زیرا نتایج آن مشخص است، یعنی تکرار شکست های گذشته خواهد بود.
بروجردی همچنین در خصوص ادعای صهیونیست ها مبنی بر احتمال گشوده شدن جبهه جولان علیه رژیم اشغالگر قدس، و نصب سکوهای پرتاب موشک در این منطقه، اظهار داشت: من فکر می کنم که جبهه جولان را خود رژیم صهیونیستی فعال کرد.
وی افزود: در واقع با این اقدام نابخردانه غیرمنطقی در به شهادت رساندن 7 چهره ای که در آنجا حضور داشتند. آنان آتش جنگ را روشن کردند و طبیعتا باید پاسخگوی پیامدهای احتمالی آن هم باشند بنابراین هر تحول دیگری هم بخواهد در این منطقه اتفاق بیفتند باید صورت حساب آن را به پای رژیم صهیونیستی نوشت.
* مذاکرات 1+5، مانع پاسخ مقاومت نخواهد بود
بروجردی در خصوص ادعا و پیش بینی برخی طرفها مبنی بر اقدام ایران در آرام سازی اوضاع پس از عملیات قنیطره، به خاطر مذاکرات هسته‌ای، گفت: مذاکرات هسته‌ای ما با گروه 1+5 که آمریکا یکی از آن ها است، قطعا منهای هر مساله دیگری است؛ این اصل است و علیرغم آنکه طرف مقابل بارها اظهار علاقه کرده است نسبت به مسائل منطقه صحبت کند، ما هیچ تصمیمی برای گره زدن مسائل و مذاکرات هسته ای با هر مساله دیگری در منطقه به ویژه مساله فلسطین نداریم.
وی افزود: این دو مساله کاملا مجزا است، لذا این تصور کاملا غلط است که برخی گمانه زنی می‌کنند که ممکن است ما در ارتباط با جنایت‌های رژیم صهیونیستی به دوستانمان اعم از حزب الله، جهاد اسلامی یا حماس در منطقه توصیه خاص کنیم که مذاکرات ما دچار مشکل نشود؛ این امری واهی و غیر واقعی است، بنابراین هر یک مسیر خود را می پیماید.
** ایران پرونده جنایت رژیم صهیونیستی را همچنان باز نگه خواهد داشت
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: بنابراین جمهوری اسلامی ایران، این پرونده جنایت رژیم صهیونیستی را همچنان باز نگه خواهد داشت.
بروجردی خاطرنشان کرد: ما پیوسته حامی مقاومت بودیم، هستیم و خواهیم بود و معتقدیم تنها زبانی که رژیم صهیونیستی متوجه می شود، همین زبان اقتدار و پاسخ قاطعانه و مقابله به مثل است وگرنه اگر آنها در مقابل خود فضایی باز ببینند، هر روز جنایتی تازه مرتکب خواهند شد.
وی ادامه داد: از 36 سال قبل که پرچم رژیم صهیونیستی به زیر آمد و سفارت آنان در تهران بسته شد و در اختیار برادران فلسطینی قرار گرفت و پرچم فلسطین در خیابان فلسطین امروز بر افراشته شد، عملا این مقابله شکل گرفت.
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: صهیونیست ها منافع نامشروع تعریف شده ای که با نظام شاه در ایران داشتند را از دست دادند و پس از آن دشمنی خود را آغاز کردند.این دشمنی فعال از همان زمان تا امروز وجود داشته است.
** از همه تدابیر لازم برای مقابله با رژیم صهیونیستی استفاده می کنیم
بروجردی تأکید کرد: این امر به این معنا نیست که سیاست ما ورود به یک جنگ در منطقه است؛ بلکه سیاست ما مدبرانه است و ما از همه تدابیر لازم برای مقابله با رژیم صهیونیستی استفاده می کنیم و این امر بر کسی پوشیده نیست.
وی گفت: بارها در برابر تهدیدهای رژیم صهیونیستی اعلام کرده ایم که اگر دچار اشتباه محاسبه ای شود، قطعا آمادگی کامل را برای یک مقابله جدی و پشیمان کننده با این رژیم داریم؛ و این سیاست رسمی ما است.
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص سفر اخیرش به لبنان برای شرکت در مراسم بزرگداشت شهدای حزب الله در قنیطره گفت: هدف اصلی از این سفر شرکت در مراسم بزرگداشت شهدای قنیطره بود.
بروجردی با اشاره به سخنرانی سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله گفت: ایشان مانند همیشه، با شجاعت و صراحت مواضع رسمی را اعلام کرد که به نظر من فضا و صفحه ای جدید در ارتباط با مواضع عملی مقاومت علیه رژیم صهیونیستی به وجود آورد؛ رژیمی که به هیچ یک از اصول و ضوابط بین المللی و انسانی پایبند نیست و نمونه آن کشتار کودکان و زنان در غزه بود.
وی افزود: رژیم صهیونیستی ناجوانمردانه و وحشیانه شماری از عزیزان را در قنیطره به شهادت رساند و حادثه ای تلخ را رقم زد، اما قدرت نمایی حزب الله در برابر رژیم صهیونیستی و پاسخ در این فاصله کوتاه، در واقع ضرورتی بود که با تشخیص حزب الله انجام شد و امیدوار هستیم که بتواند آن پیام لازم را به کسانی که این جنایت را در قنیطره مرتکب شدند، رسانده باشد.
** هیچ کس ترور دانشمندان هسته ای را فراموش نکرده است
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: جدا از بحث مقاومت، ما به عنوان جمهوری اسلامی ایران، رژیم صهیونیستی را دشمن ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می دانیم و هیچ کس ترور دانشمندان هسته ای ما را فراموش نکرده است، جنایتی که بر اساس همه تحقیقات به عمل آمده، کار آنها بود.
بروجردی اظهار داشت: در همین عملیات قنیطره هم یکی از سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شهادت رسید؛ ما به دعوت دولت سوریه در این کشور حضور داریم و آن را در جهان اعلام هم کرده ایم.
وی در خصوص خبر روزنامه واشنگتن پست در خصوص دست داشتن "سی آی ای" و "موساد" در ترور شهید "عماد مغنیه"، خاطرنشان کرد: در جهان امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی نماد تروریسم هستند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: این اعتراف موجب می شود، بسیاری از کشورهایی که فکر می کنند آنچه می گوییم تبلیغاتی است به این باور برسند و بدانند تروریسم دولتی که بدترین شکل تروریسم است و در واقع رژیم ها در پشت سر آن قرار دارند، مهمترین مرکز آن در جهان امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی است .
** اقدام حزب الله در شبعا، عکس العمل بود نه عمل
بروجردی خاطرنشان کرد: اقدام حزب الله عمل نبود، بلکه عکس العمل بود، یعنی شبعا در برابر قنیطره و مسئله بعدی این است که این عملیات در سرزمین لبنان انجام شد.
وی در ادامه گفت وگو افزود: مزارع شبعا سرزمین لبنانی است و حق دفاع مشروع هر ملتی در سرزمین خودش را در برابر متجاوزین و اشغالگران دارد و این یک اصل شناخته شده بین المللی است بنابراین اقدام حزب الله از بُعد مقررات بین المللی قابل اعتراض نیست.
** دیدار با دبیرکل حزب الله
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره دیدار با دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ما این افتخار را همیشه در سفر به لبنان پیدا می کنیم که خدمت دبیرکل محترم حزب الله برسیم؛ طبیعی است که تحولات جدید در منطقه به خصوص اقداماتی که اتفاق افتاد و زوایای مختلف آن و همچنین پیامدهای احتمالی آن از مسائلی بود که مطرح شدو بقیه مسائلی که در منطقه به خصوص در بُعد مسائل امنیتی و تحرک تکفیری ها در عراق و سوریه وجود دارد از مسائلی بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
کد N710518