صفار هرندی: معرفت برخی امیدهای انقلاب پس از رحلت امام کم شد/ بازرگان انقلاب را قبول نداشت

محمد حسین صفار هرندی

مهر نوشت:

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی در حال پر وبال گرفتن است، گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای نماینده عزت و شرف انقلاب باشند.

محمد صفار هرندی شامگاه سه شنبه در مجموعه شست های دهه فجر در دفتر امام جمعه همدان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی تحقق جامعه ای مبتنی بر شریعت اسلامی بود، گفت: انقلاب اسلامی دگرگونی های مثبت بسیاری در مردم ایران ایجاد کرد.
او با تاكید براینكه مشعل کلمه انقلاب را باید فروزان نگاه داریم، گفت: جریاناتی در داخل بیش از هر زمان دیگر دستور کار خود را مقابله با انقلاب قرار داده است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه ضد انقلاب از روزهای اول انقلاب قصد مقابله با جریان اصیل انقلاب را داشت، گفت: مبارزانی که به انقلاب اسلامی پیوستند همگی یک دل نبودند و هیچ فردی به اندازه امام خمینی(ره) به راهی که انتخاب شده بود اطمینان نداشت و عبور دادن انقلاب از عقبه‌های دشوار به عهده وی بود.
صفار هرندی با اشاره به اینکه انقلاب بدون نام امام خمینی(ره) شناخته شده نیست و این یک حقیقت است، گفت: جریان‌های وابسته به انقلاب هر یك دارای ایمان‌های مختلف بودند و هر که با برداشت‌هایی به انقلاب پیوسته بود.
او ادامه داد: افرادی که دارای رتبه‌های پایین تر ایمان انقلابی بودند با فشار دشمن عقب نشستند اما مراتب را باید به رسمیت شناخت چراکه انسان‌ها دارای ظرفیت‌های مختلفی هستند.
صفارهرندی با اشاره به اینکه بازرگان، انقلاب به معنای دگرگونی را قبول نداشت و بر سر مسائلی با امام خمینی (ره) تعارض داشت، گفت: فهم او این بود که حرکت انقلابی بی فایده است و یک سال بیشتر نیز نتوانست ادامه دهد و برهمین اساس امثال بازرگان نمی‌توانستند مانند امام خمینی (ره) نگاه کنند.
او گفت: پس از وی بنی صدر به عنوان رئیس جمهور انتخاب می‌شود و او نیز پس از یک سال به این قافله می‌پیوندد و رجوی و یاران او نیز به رغم پیمان بستن در مقابل امام خمینی (ره) ایستادند که این نشان می دهد برخی جریانات همسوی حرکت امام خمینی (ره) نبودند.
او با اشاره به اینکه چهرهای شاخصی نیز وجود داشتند که امید انقلاب محسوب می‌شدند، گفت: افرادی در انقلاب تا دوران دفاع مقدس در سنگر امام خمینی (ره) و انقلاب جانفشانی کردند ولی پس از رحلت رهبر كبیر انقلاب معرفت آنان به انقلاب کم شد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: انقلاب در معرض تهدید از سوی کم آورندگان است و آنان به دنبال ذوب و کوچک کردن انقلاب هستند.
صفار هرندی با اشاره به اینکه برخی از این نقطه نیز عبور کرده‌اند و عنوان می‌کنند که به مصلحت است که در انقلاب تجدید نظر کنیم، گفت: آنان معتقدند كه دیگر اسم جمهوری اسلام بس است و رسم آن لازم نیست اجرا شود.
او گفت: خیرخواهان به اصطلاح انقلاب به دنبال حکومت حداقلی‌ هستند و معتقدند باید بپذیریم حکومت سکولار است و بهتر است که کمترین مداخله دینی در مسائل اجتماعی را داشته باشیم.
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه امروز با ذائقه ای مواجه هستیم که البته ضد انقلاب نیستند، اما دچار لغزش فکری شده‌اند و خطای محاسباتی دارند، گفت: آنان برآوردشان این است که دین نمی‌تواند جامعه را اداره کند.
صفار هرندی ادامه داد: انقلاب شاخ و برگ‌های خود را در خارج از مرزها پهن كرده است و حزب الله به کمک سوریه آمد و سنت‌های انقلاب اسلامی به سوریه منتقل شد و در سوریه حزب الهی قوی تر از لبنان، عراق و یمن شكل گرفته است.
او با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی عقب نشینی نکرده و در حال پر وبال گرفتن است گفت: هر فردی که سرستیزه جویی با استکبار داشته باشد از نظر استكبار تروریست است.
صفارهرندی با اشاره به اینکه استکبار به دنبال معامله با ایران برای برداشتن دست حمایت از جریان‌های مقاومت و به ازای آن دادن حق استفاده از چند سانتریفیوژ است، گفت: تجدید نظرطلبان چشمان خود را باز کنند و بدانند دشمنان خود نمی توانند ایران الهام بخش را تحمل كنند و این در حالی است که برخی عنوان می‌کنند که عقب مانده‌ایم.
او با اشاره به اینکه انقلاب در معرض چالش است، گفت: باید تیم مذاکره کننده هسته ای نماینده عزت و شرف انقلاب باشند و تا زمانی که این نمایندگان خط قرمز ها را رعایت کنند حمایت می‌شوند ولی باید به خاطر داشته باشند که موضع ایران ضعیف نیست و قوی است.
صفار هرندی گفت: در وزارت ارشاد برخی کارهای خوب در حال انجام است اما برخی كارها مخالف توقع متدینین جامعه است و ۶۰ درصد مردم در نظر سنجی وزارت اعلام کرده‌اند از حقوق حقه خود در بخش هسته ای پا پس نمی‌کشند.

 

 


23231

 

کد N709876