توسط ناوگروه سی‌ و ‌سوم نیروی دریایی ارتش شد؛

نجات دو فروند نفتکش ایرانی از چنگ دزدان دریایی

سیاسی

ناوگروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش در نخستین روزهای حضور خود در آب‌های آزاد و خلیج عدن توانست دو فروند نفتکش ایرانی را از چنگ دزدان دریایی نجات دهد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که مأموریت خود را از منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در بندرعباس آغاز کرده بود، در مسیر انجام مأموریت خود به منظور تأمین امنیت خطوط مواصلاتی کشورمان و همچنین حضور در آب‌های شرق آسیا، قبل از ورود به اقیانوس آرام و در حین گشت‌زنی توانست دو فروند نفتکش ایرانی را در محدوده خلیج عدن از چنگ دزدان دریایی نجات دهد.

بر اساس این گزارش، پنج فروند از قایق های تندرو دزدان دریایی در محدوده خلیج عدن به کشتی نفتکش ایرانی نزدیک شده و قصد تعرض به این نفتکش را داشتند که با هوشیاری تیم همراهی و پشتیبانی نیروی دریایی ارتش و حضور به موقع ناوگروه سی و سوم این نیرو، دزدان دریایی مجبور به فرار شدند.

سه روز قبل نیز در موقعیت 75 مایلی جنوب شرق یمن چهار فروند قایق دزدان دریایی به یکی دیگر از نفتکش های ایرانی حمله کرده بودند که با آتش پرحجم ناوگروه سی و سوم نیروی دریایی ارتش، دزدان دریایی متواری شدند.

گفتنی است، ناوگروه سی سوم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن شهید دریابان نقدی و ناو پشتیبانی رزمی بندرعباس است که به منظور تأمین امنیت کشتی‌های داخلی و خارجی در آب‌های آزاد و آموزش دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر مأموریت خود را از بندرعباس آغاز کرده است.

انتهای پیام

کد N709856