با موافقت نمایندگان صورت می‌گیرد؛

حمایت از جانبازان آمران به معروف براساس قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران

مجلس

نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس و در جریان بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اعاده شده از شورای نگهبان، با اصلاح ماده 15 این طرح با 121 رأی موافق، 29 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

نمایندگان مردم در خانه ملت نحوه حمایت از جانبازان آمران به معروف و ناهیان از منکر براساس قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را تعیین کردند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر اعاده شده از شورای نگهبان، با اصلاح ماده 15 این طرح با 121 رأی موافق، 29 رأی مخالف و 12 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس ماده 15 اصلاح شده طرح مذکور؛ هرگاه به فردی که در مقام اجرای امر به معروف و نهی از منکر موضوع این قانون اقدام می‌کند، آسیب جسمی و یا جانی وارد شود، حسب مورد، مورد آسیب جسمی و جانی مزبور، منطبق به قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مصوب 2/10/91 مجمع تشخیص مصلحت نظام و آیین‌نامه اجرایی آن احراز و تعیین می‌شود.

براساس تبصره این ماده نیز احراز شهادت یا جانبازی با پیشنهاد کمیته کشوری متشکل از نمایندگان قوه قضائیه، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد با تشخیص دادگاه صلاحیت‌دار صورت می‌گیرد./

کد N707987