سفیر اردن به اسرائیل بازگشت

پس از گذشت سه ماه از فراخوان سفیر اردن از اراضی اشغالی که در اعتراض به اقدامات رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی صورت گرفت، دولت اردن تصمیم گرفت تا سفیر خود را به تل‌آویو بازگرداند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، محمد مومنی، وزیر اطلاع رسانی اردن در سخنانی تصریح کرد: سفیر اردن به تل آویو بازگشته است و فعالیت خود را دوشنبه از سر می‌گیرد.

وی عنوان داشت: احضار سفیر اردن از تل‌آویو برای رایزنی و بررسی گزینه‌های مختلف در واکنش به اقدامات اسرائیل در قدس بود بود. ما در هفته‌های اخیر شاهد بهبود اوضاع در قدس بودیم و اسرائیل به نمازگزاران اجازه داد تا به صورت عادی در مسجد الاقصی به اقامه نماز بپردازند و در بعضی مواقع تعداد نمازگران به بیش از 65 هزار تن رسیده است.

این مقام اردنی تصریح کرد: ما بر این باوریم که پیام ما به اسرائیل و تمام جهان جهت جلوگیری از وخیم شدن اوضاع کنونی در قدس رسیده است.

در پی هتک حرمت مکرر صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی و یورش‌های مکرر شهرک نشین‌های صهیونیست به این مکان مقدس و تعیین شرط و شروط‌ از سوی تل آویو برای نمازگزاردن فلسطینی‌ها در این مسجد،‌ اردن که قیمومت اماکن دینی را برعهده دارد،‌ سفیر خود را از اراضی اشغالی فرا خواند.

انتهای پیام

کد N707246