شفیعی در گفت‌وگو با ایسنا:

نباید کرسی ایران در صحن سازمان ملل خالی می‌ماند

سازمان ملل متحد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که انتخاب آقای خوشرو بعد از کار غیرقانونی آمریکا در عدم صدور روادید برای ابوطالبی در این راستا است که نباید کرسی ما در صحن سازمان ملل خالی بماند.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که انتخاب آقای خوشرو بعد از کار غیرقانونی آمریکا در عدم صدور روادید برای ابوطالبی در این راستا است که نباید کرسی ما در صحن سازمان ملل خالی بماند.

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به انتخاب خوشرو به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل، گفت: بعد از اقدام خلاف قانون آمریکا در خصوص صادر نکردن ویزا برای ابوطالبی نماینده معرفی از سوی دولت در سازمان ملل، آقای خوشرو انتخاب شد.

وی افزود: این انتخاب به آن معناست که نباید کرسی ما در صحن سازمان ملل خالی باشد و باید تکلیف این موضوع روشن می‌شد، در عین حال باید کار غیرقانونی و خلاف موازین بین‌الملل و خلاف قرارداد مقر انجام شده از سوی آمریکا را پیگیری کرده و از طریق سازوکارهای قانونی مراتب اعتراض در مورد عدم صدور روادید برای آقای ابوطالبی دنبال شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تأکید کرد: ممکن است رویه عدم صدور روادید برای نمایندگان معرفی شده از سوی دولت‌ها برای حضور در سازمان ملل تبدیل به یک رویه شود. قطعاً پیگیری اعتراض ایران نسبت به کار انجام شده جلوی اقدامات بعدی آمریکا در آینده را خواهد گرفت.

وی با تأکید بر این که عدم صدور ویزا برای ابوطالبی خلاف قوانین مقر منعقد شده بین آمریکا و سازمان ملل است، گفت: ایران باید این موضوع را پیگیری کند تا این اتفاق برای سایر دیپلمات‌های ایرانی و حتی دیپلمات‌های سایر کشورها رخ ندهد.

شفیعی در ادامه با بیان این‌که قطعاً‌ آقای خوشرو نماینده ایران در سازمان ملل سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی ایران را پیگیری می‌کند، گفت: قطعاً آقای خوشرو همان مسیری را که قراربود آقای ابوطالبی دنبال کند دنبال خواهد کرد و سیاست خارجی جمهوری اسلامی را در سازمان ملل پیاده می‌کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت که مسائلی همچون اوضاع بحرین،‌ عراق،‌ سوریه، تروریسم و رفتارهای آمریکا در بحث هسته‌ای به صورت اتوماتیک در دستور کار یک دیپلمات قرار دارد و قطعاً آقای خوشرو به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل این موضوعات را در صحن سازمان ملل پیگیری می‌کند.

انتهای پیام

کد N706420