در بیانیه پایانی نشست حزب مؤتلفه مطرح شد:

جنایت رژیم اشغالگر قدس در قنیطره خطر صهیونیسم در منطقه را نشان داد

سیاست داخلی

اهانت هفته نامه «شارلی ابدو» و قرار گرفتن جنایتکاران جنگی غرب، پشت این اهانت، موجی از بیداری اسلامی و مقابله با توطئه های غرب به ویژه آمریکا را فراهم کرده است.

حزب مؤتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران استان‌ها و شهرستان‌های این حزب با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که اصولگرایان ان‌شاءالله در آینده با صف واحد و گفتمان واحد و صدای واحد در سپهر سیاست ایران ظاهر خواهند شد و این یک آرمان دست‌یافتنی است.

به گزارش ایلنا، متن بیانیه پایانی نشست دبیران استان‌ها و شهرستان‌های حزب مؤتلفه اسلامی که به منظور بررسی آخرین تحولات منطقه و جهان و همچنین روند همگرایی و اتحاد اصولگرایان و ارزیابی چالش‌های پیش رو در مشهد برگزار شد، به شرح زیر است:

۱- مهم‌ترین ضرورت در شرایط کنونی برای عبور از پیچ بزرگ تاریخی، همگرایی و وحدت نیروهای ولایی با رویکرد «بصیرت انقلابی» است. بحمدالله روند گفتگوهای اصولگرایان در سراسر کشور، حرکتی رو به رشد و مثبت است. این گفتگوها در قلمرو درک شرایط کنونی انقلاب و نحوه کارکرد اصولگرایان در صحنه‌های سیاسی کشور به توافق نزدیک می شود و آثار و نتایج این رویکرد به زودی در فضای کشور رخ نمایی می شود. اصولگرایان ان‌شاءالله در آینده با صف واحد و گفتمان واحد و صدای واحد در سپهر سیاست ایران ظاهر خواهند شد و این یک آرمان دست یافتنی است.

۲- اقتدار ملی و امنیت ملی با درایت و هوشمندی رهبری معظم انقلاب، حضرت‌آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در فضای پرتلاطم و طوفانی منطقه در اوج و بالندگی است. این رویکرد در سایه وحدت ملی و انسجام اسلامی به دست آمده است. حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها به ویژه نخبگان امروز جامعه ما در سطحی از هوشیاری و هوشمندی هستند که اجازه بازتولید فتنه را نمی دهند. ملت ما در سایه این درک مشترک به رصد توطئه‌ها و نیرنگ‌های دشمن و همواره آماده مقابله با دسیسه‌های استکبار جهانی مشغول هستند.

۳- اهانت هفته نامه «شارلی ابدو» و قرار گرفتن جنایتکاران جنگی غرب، پشت این اهانت، موجی از بیداری اسلامی و مقابله با توطئه های غرب به ویژه آمریکا را فراهم کرده است. ملت ما در روند همگرایی با جهان اسلام، یک‌صدا علیه تبهکاری‌ها و اینگونه حرکت‌های موهن هستند. ما نیز در کنار ملت، حرکت زشت اهانت به پیامبر اکرم (ص) را محکوم می کنیم و پیام هوشمندانه مقام معظم رهبری به جوانان مغرب زمین را عاملی بسیار مهم در بیداری اندیشمندان غربی و خنثی‌کننده دسیسه اسلام‌هراسی توسط استکبار و صهیونیسم جهانی می‌دانیم.

۴- جنایت رژیم اشغالگرد قدس در قنیطره بار دیگر خطر صهیونیسم در منطقه و همگرایی آن‌ها با تروریست‌ها را نشان داد. ملت ما و ملت‌های بیدار جهان، از انتقام و مقابله به مثل حزب الله تشکر و قدردانی می کند و با تمام وجود از آن‌ها حمایت می‌کنیم.

۵- مذاکرات هسته‌ای به دقایق پایانی خود نزدیک می شود. ما ضمن تشکر از تلاش‌های دولت در این زمینه، اطمینان داریم هیچ امیدی نمی توان به عهد و پیمان غرب و به ویژه آمریکایی‌ها داشت. آن‌ها ثابت کردند به توافقات خود پایبند نیستند و تاکنون هیچ اقدامی در جهت توافقات ژنو نکرده‌اند. هرگونه امید بستن به دشمن در این مذاکرات نوعی ساده‌لوحی است. حل مشکلات کشور در گرو عقلانیت سیاسی و اتحاد ملی و با تکیه بر اقتصاد مقاومتی است. ما غیر از این راه، هیچ راه دیگری نداریم. مقاومت راه حل اصلی همه مشکلات ماست.

۶- تروریسم در عراق و سوریه و در کل منطقه و جهان مولود سیاست‌های جنایتکارانه غرب در جهان اسلام است. رژیم صهیونیستی نماد اصلی تروریسم دولتی است و کارنامه‌ای خونین از نقض حقوق بشر و نسل‌کشی در تاریخ ۵۰ ساله اخیر به جای گذاشته است. مبارزه با تروریسم پشت مرزهای ایران یک راهبرد صحیح است. از آن حمایت می کنیم و به شهدای ترور در داخل و خارج درود می فرستیم و از خداوند متعال علو درجات آن‌ها را خواستاریم.

۷- از دولت و کارگزاران دیپلماسی خارجی کشور می خواهیم شأن ملت ایران را در تعامل سیاسی با غرب رعایت کنند و ظلم ستیزی و استکبار ستیزی ملت ایران را طی سه دهه گذشته با برخی حرکات غیر دیپلماتیک مخدوش نکنند. از وزیر خارجه می خواهیم حرکاتی چون قدم زدن با جان کری و یا سفر به پاریس آن هم هنگامی که پاریس پایتخت اسلام ستیزی است دیگر تکرار نشود.

۸- از دولت به ویژه رئیس جمهور می‌خواهیم در پاسخ به مطالبات مردم و رهبری صادقانه به شعارهایی که در ایام انتخابات مطرح کردند عمل کنند. ازجمله، توجه به معیشت مردم بویژه محرومین و مستضعفین، مبارزه با فساد و رشوه خواری در دوایر دولتی کمترین مطالبه ای است که می شود بر آن تاکید کرد. از دولت می‌خواهیم از ایجاد دو دستگی در جامعه و نیز حاشیه سازی پرهیز کند و بر عهد و پیمان و سوگند خود در خدمت به مردم پابرجا بماند.

۹- با مقام معظم رهبری پیمان می بندیم بر اصول و آرمان های انقلاب و امام و اسلام ایستادگی کنیم تا پای جان در برابر شرارت‌های غرب و بویژه آمریکا بایستیم. ما به فضل الهی اجازه آتش‌افروزی مجدد به فتنه‌گران نخواهیم داد. امیدواریم نهادهای نظارتی با مراقبت دقیق جلوی نفوذی‌های دشمن در نهادهای انتخابی و اجرایی را بگیرند.

کد N706376