۰
طی پیامی به ظریف مطرح شد؛

تاکید وزیر خارجه قزاقستان به صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران

  • ۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

وزیر امور خارجه قزاقستان با ارسال پیامی به وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تاکید بر صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران اعلام کرد: تنها راه حل به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای گفتگو و راه حل سیاسی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، موسین اف معاون منطقه ای وزارت امور خارجه قزاقستان که برای انجام سفری کاری و در راستای رایزنی های سیاسی میان دو کشور در تهران بسر می برد با وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات و پیام کتبی وزیر امور خارجه کشورش را تقدیم ظریف کرد.

در این پیام طرف قزاقی ضمن ابراز امیدواری نسبت به پیشرفت مذاکرات جاری جمهوری اسلامی ایران با کشورهای 1+5 تنها راه حل مسئله هسته ای را گفتگو و راه حلی سیاسی که منتج به یک دستاورد برد – برد برای هر دو طرف باشد، اعلام داشته و بر حقوق مسلم کشورمان در بهره برداری صلح آمیز از انرژی هسته ای و نیز بر توسعه مناسبات فیما بین تاکید کرده است.

ظریف نیز در این ملاقات از نقش سازنده طرف قزاقی در گذشته در برگزاری موفق دو دور مذاکرات ایران با 1+5 در آلماتی تقدیر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین دعوت وزیر خارجه قزاقستان برای سفر به ان کشور را پذیرفت و بهار آینده را زمان مناسبی برای این دیدار عنوان کرد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.