واکنش رسایی به احکام هیات رسیدگی به تخلفات اداری دولت

حميد رسايي

یک عضو کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان این‌که «بر اساس شکایت صورت گرفته از هیات رسیدگی به تخلفات اداری دولت پرونده‌ای در کمیسیون اصل 90 باز شده است»، گفت که این هیأت جایگاه قانونی ندارد و تمامی اقدامات انجام شده از سوی آن‌ها غیرقانونی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید رسایی در حاشیه جلسه علنی روز یک‌شنبه مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که آیا از موضوع حکم انفصال از خدمت برخی از نمایندگان همچون خودتان توسط آقای اشرفی اصفهانی عضو هیأت رسیدگی به تخلفات اداری در ریاست جمهوری خبر دارید؟، گفت: این موضوع را چه کسی مطرح کرده است؟ چنین حکمی به ما اعلام نشده است.

وی در ادامه با تشریح سازوکار هیات رسیدگی به تخلفات اداری دولت، گفت: حکم اعضای این هیأت برای کار در دوره سه‌ساله زده می‌شود؛ از این‌رو اگر بخواهند اعضای جدیدی در این هیأت مشغول به کار شوند باید اعضای قبلی استعفاء کنند تا اعضای جدید تعیین شود.

وی افزود: اعضای هیأت تخلفات قبلی استعفا نکرده‌اند؛ به همین دلیل در دوره جدید و بعد از تغییر دولت آقای نهاوندیان حکمی برای اعضای جدید هیات رسیدگی به تخلفات اداری دولت صادر کرد. بر اساس آن آقای اشرفی اصفهانی و آقای وطنی وارد هیأت شدند.

این عضو کمیسیون اصل 90 مجلس مدعی شد: رویه طی شده روند غلطی است. این موضوع در هیأت عالی تخلفات اداری مورد بررسی قرار گرفته و از طرف دیگر به کمیسیون اصل 90 نیز شکایت شده است؛ زیرا این هیأت جایگاه قانونی ندارد و در واقع هیأت عالی تخلفات باید برای آن‌ها حکم بزند نه این‌که آقای نهاوندیان این کار را انجام دهد.

وی با این اعتقاد که «اعضای جدید هیات رسیدگی به تخلفات اداری دولت طی یک سال گذشته به صورت غیرقانونی فعالیت کرده‌اند» بدون اشاره به دلیل سکوت یک ساله‌اش نسبت به این موضوع بار دیگر مدعی شد: تمامی احکامی که آن‌ها صادر کرده‌اند، غیرقانونی است؛ چون جایگاهی که در آن قرار گرفته‌اند قانونی نیست.

وی با اشاره به اظهارات اشرفی اصفهانی نیز ابراز عقیده کرد: آقای اشرفی اصفهانی با طرح اظهارات دوپهلو کار معناداری انجام می‌دهند. بهتر است از ایشان پرسیده شود که شما چرا در جایگاه غیرقانونی حضور یافتید؟ تمامی اقدامات اشرفی اصفهانی و وطنی، غیرقانونی است و این افراد باید به هیأت تخلفات اداری معرفی شوند.

این عضو جبهه پایداری در پاسخ به پرسش دیگری در مورد اظهارات وکیل مهدی هاشمی پیرامون محکومیت‌اش هم گفت: وکیل آقای مهدی هاشمی مصاحبه‌ای با یک خبرگزاری انجام داد که این خبر پس از یک ساعت از خروجی آن برداشته شد. وکیل آقای مهدی هاشمی ادعا کرده بود که بنده محکومیت قطعی به دلیل توهین به مقدسات و مسائل مالی دارم که این کذب محض است. بنده به دلیل این اظهارات از وکیل آقای هاشمی شکایت کرده‌ام و به موضوع رسیدگی می‌شود.

انتهای پیام

کد N704758