لس آنجلس تایمز از پنتاگون درباره پرداخت پاداش‌هایش توضیح خواست

روزنامه لس آنجلس تایمز از یکی از دادگاه‌های فدرال آمریکا خواسته پنتاگون را وادار سازد تا اطلاعات درباره پاداش‌ها و تشویقی‌های که به مقاطعه کاران به خاطرنصب یک سیستم موشک بالستیک زمینی 40 میلیارد دلاری پرداخت کرده، منتشر کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی راشاتودی، دیوید ویلیام، خبرنگار روزنامه لس آنجلس تایمز در این شکایت مدعی است، پنتاگون درخواست وی براساس قانون آزادی اطلاعات را در مورد پرداخت "ارقام بزرگ" به کمپانی‌هایی که بین سال‌های 2001 و 2014 میلادی در سیستم دفاع زمینی کار می‌کردند، رد کرده است.

در این شکایت نامه آمده است: این سیستم دفاع زمینی برای حفاظت از مردم آمریکا در برابرکشورهایی همچون کره شمالی طراحی شده اما این سیستم سابقه اجرایی خوبی ندارد چرا که در 17 موقعیت تنها توانسته 9 بار اهداف را رهگیری کند و چهار پرواز اخیرش سه بار از رهگیری اهداف ناکام ماند.

در ادامه این شکایت آمده است: با توجه به مسائل مهم دفاع ملی، مشکلات اجرایی و رقم‌های حیرت آوری که تا امروز پرداخت شد مردم توجه بسیاری به این سیستم دارند از جمله پاداش‌ها و مبالغ تشویقی که به سازندگان آن پرداخت شده است.

ویلمن به دنبال دریافت اسناد و اطلاعاتی از وزارت دفاع بوده که درخواستش رد شده است.

وی گفت: این اسناد و مدارک درخواست شده در شکایت نامه محرمانه یا اسناد مالی نیستند بلکه مربوط به تصمیم وزارت دفاع برای پرداخت صدها میلیون دلار پاداش یا مبلغ تشویقی به مقاطعه کارانی است که محصولی را با مشکلات بسیار ارسال کرده‌اند.

این سیستم شامل موشک‌های رهگیر زمینی و راداری است که کلاهک‌های نزدیک در فضا را رهگیری می‌کند. کمپانی‌هایی که در ساخت این سیستم شرکت دارند شامل بوئینگ، ریتون، کمپانی امنیتی "نورتراپ گرامان" و کمپانی تکنولوژی فضایی "علوم فضایی" هستند.

آنچه ویلمن کشف کرده این است که این سپر موشکی حتی در آزمایشهایی که نسبت به یک حمله واقعی کمتر چالش برانگیز است، قابل اطمنیان نیست.

انتهای پیام

کد N703457