معاون سازمان قضایی نیروهای مسلح مطرح کرد

عمل دقیق به قانون بدون تبعیض اهمیت دارد

سیاسی

با حضور معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح، دادستان نظامی جدید استان قم معرفی شد.

با حضور معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح، دادستان نظامی جدید استان قم معرفی شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود صفری معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به محکومیت یکی از مسئولان سابق اجرایی کشور گفت: اجرای عدالت مهمترین وظیفه دستگاه قضایی است و در این راستا اشخاص و سمت ها مهم نیستند، بلکه عمل دقیق به قانون بدون تبعیض اهمیت دارد.

صفری با بیان این که رسالت مهم نیروهای مسلح پاسداری از استقلال، تمامیت ارضی و نگهبانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، افزود: وظیفه سازمان قضایی نیز سرعت و قاطعیت در رسیدگی به جرایم، پیشگیری از وقوع جرم و حفظ اسرار نیروهای مسلح است.

وی به دیدار رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با فرمانده معظم کل قوا اشاره کرد و اظهار کرد: معظم له تأکید ویژه‌ای به پیشگیری از وقوع جرم و رسیدگی متقن به جرایم کارکنان نظامی و انتظامی و احقاق حق مردم داشتند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان قضایی نیروهای مسلح در ادامه، با تقدیر از زحمات حجت الاسلام خطیبی دادستان سابق، ایرج عباسی را به عنوان دادستان جدید نظامی استان معرفی کرد و افزود: ایشان از قضات خوشنام و باسابقه هستند که در سمت های مختلف خدمت کرده اند که آخرین آن دادستان نظامی استان کردستان بوده است.

دادستان جدید نظامی استان قم نیز با تقدیر از حسن نظر مسئولان سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: همه ما وظیفه داریم که به حقوق مردم احترام بگذاریم.

ایرج عباسی با توصیف جایگاه مهم نیروهای مسلح، سازمان قضایی را نهادی نظارتی در کنار فرماندهان عنوان کرد و خواستار تعامل فرماندهان نظامی و انتظامی با این سازمان در جهت حفظ صلابت و اقتدار نیروهای مسلح شد.

وی گفت: برخورد جدی با کارکنانی که مرتکب رفتار مجرمانه می شوند و توجه فرماندهان به اعلام به موقع جرایم، موجب پیشگیری از جرایم بعدی و عبرت دیگران خواهد شد.

در پایان این مراسم نیز حجت الاسلام ولی‌الله خطیبی، دادستان سابق نظامی قم ضمن تشکر از حمایت های مسؤولان سازمان قضایی نیروهای مسلح، وظیفه قاضی را رسیدگی دقیق و قاطع به پرونده ها عنوان کرد.

انتهای پیام

کد N703139