سردار جعفری در همایش جهاد ادامه دارد:

خون شهدا در دفاع‌مقدس و فتنه۸۸ امنیت بی‌نظیری به ارمغان آورده است

سیاسی

فرمانده سپاه پاسداران، با بیان اینکه خون شهدا در دفاع مقدس و در جریان فتنه۸۸ امنیت بی نظیری را به ارمغان آورده است.گفت: اکنون در ایران جهاد در ابعادی دیگر ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار عزیز جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش «جهاد ادامه دارد» که عصر امروز در تالار وزارت کشور برگزار شده است، گفت: این برنامه ای که امروز به مناسبت شهادت جهاد مغنیه و سردار الله دادی برگزار شد در واقع در ادامه راهی است که شهدایی راه آن را آغاز کرده اند و شهدای دیگری هم در آینده آن را ادامه خواهند داد.

سردار جعفری ادامه داد: آن روز که جنگ به پایان رسید و امام فرمودند:« این جنگ همه اش نعمت بود و فتح فلسطین را بدنبال خواهد داشت» ما نمی دانستیم که این امر چگونه محقق خواهد شد. وقتی امام گفتند: «راه قدس از کربلا می گذرد» ما نمی توانستیم بفهمیم یعنی چه؟

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: جنگی که این همه شهید گرفته بود و خسارت ها داشت، چطور می توانست نعمت باشد؟ اما امروز داریم نعمات آن را می بینیم.

سردار جعفری افزود: انقلاب اسلامی با شتابی مثال زدنی در حال پیشرفت است و سنگرهای نشان رفته خود را اشغال می کند و دلهای مردم مستضعف جهان اعم از مسلمان و غیر مسلمان را بدست آورده است.

وی گفت: در جنگ ۳۳ روزه که همه نگران نتایج آن بودیم، کسانی که روند انقلاب اسلامی را مطالعه کرده و به شعار و راه امام خمینی باور داشتند با باوری عمیق راه را ادامه داده و به پیروزی خود ایمان داشتند.

فرمانده کل سپاه گفت: چه کسی باور می کرد یک گروه کوچک از یک ملت با ترکیب مسلمان و غیر مسلمان بتواند در مقابل یک ارتش کاملا مجهز ایستادگی کند و پس از یک ماه آن را به شکست کامل وادار نمایند.

فرمانده کل سپاه  گفت: جمعی محدود که آرمانهای امام را به خوبی و با جان و دل درک کرده بودند در جنگ ۲۲ روزه و پس از آن در جنگ ۸ روزه اسرائیل را به عقب نشینی وادار کردند.

سردار جعفری تصریح کرد: دستاوردهای امروز انقلاب که به برکت خون شهدای دفاع مقدس است، روندی را به ما نشان می دهد که آینده پژوهان اگر توان تحلیل انقلاب اسلامی را داشته باشند باید بیایند و پیش بینی کنند در آینده چه رخ خواهد داد.

وی اظهار داشت: ایمان، تدبر و تعقل جوانان انقلابی که انقلاب و راه امام را باور داشتند عوامل پیروزی ما در دفاع مقدس و جنگ ۳۳روزه بود.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: آنچه باعث شد ما در برابر همه دنیا و تجهیزات بسیار آنها بیاستیم فقط سلاح نبود بلکه ایمان برگرفته از یک راه تجربه شده بود که تجربه ای موفق بود.

سردار جعفری اظهار داشت: تدبر و عقلانیتی که در جبهه ما و در جبهه جنگ ۳۳ روزه می تواند مقابل ابرقدرتها ایستادگی کند همین توانمندی هایی است که دشمنان به دنبال حذف آن هستند.

وی افزود: دشمنان غافلند که اگر پدر را به شهادت برسانند، پسر در راه او قدم بر می دارد و جهاد ادامه دارد چراکه ما به این باور رسیده ایم که راه انقلاب، امام و شهدا درست و برحق است.

فرمانده کل سپاه گفت: امروز نه تنها ایرانیان که همه مستضعفین جهان پرچم مبارزه با ظلم را بلند کرده اند و به یاری خدا راه مقاومت و انقلاب اسلامی تا پیروزی نهایی ادامه خواهد داشت مشروط به آنکه بدنبال تربیت نسل آینده برای ادامه این راه باشیم.

سردار جعفری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه  امروز در داخل ایران نیاز به جهاد مسلحانه نداریم، خاطرنشان کرد: خون شهدا در دفاع مقدس و در جریان فتنه۸۸ امنیت بی نظیری را به ارمغان آورده است. اگر چه در مرزها ناامنی هایی وجود دارد که فرصت هایی به دشمنان برای ناامنی می دهد اما مبارزه با آنها ادامه دارد و کشور در امنیت کامل است.

وی گفت: اکنون در ایران جهاد در ابعادی دیگر ادامه دارد.

ادامه دارد...