بیانیه سازمان جوانان و دانشجویان حزب مردم‌سالاری

سیاسی

سازمان جوانان و دانشجویان حزب مردم‌سالاری در بیانیه‌ای نسبت به بی‌توجهی به نیروی جوان کشور هشدار داد و از دولتمردان خواست با میدان دادن به نیروهای جوان و بهره‌مند کردن آن‌ها از مشورت‌های افراد با تجربه از این ظرفیت بالا نهایت استفاده را داشته باشند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن بیانیه‌ سازمان جوانان و دانشجویان حزب مردم سالاری که در نشست بعدازظهر پنج‌شنبه سیزدهمین کنگره حزب مردم سالاری قرائت شد به شرح زیر است:

«نقش‌آفرینی نهادهای اجتماعی با گسترش ابزارهای جامعه مدنی و تغییر رویکردها در اداره جوامع بشری، مسوولیت زمامداران و حاکمان را بسیار پررنگ‌تر از گذشته کرده است. امروزه سیاست‌های اتخاذ شده توسط اهالی قدرت در جنبه‌های مختلف زندگی آحاد ملت مشهود است. از این رو سیاستگذاری‌های دولتمردان در زمینه جوانان که به عنوان نیروی محرکه کشور هستند از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

در جامعه‌ای که در سال‌هایی نه چندان دور غیرت، توان و تخصص جوانانش جهانیان را مبهوت کرد، متاسفانه اما امروزه جوانان مورد بی‌مهری همان جوانان گذشته قرار گرفته‌اند.

آیا مسوولان ما فراموش کرده‌اند اگر نقش‌آفرینی جوانان در سه سنگر دانشگاه، مساجد و حوزه‌های علمیه نبود نهضت عظیم روح‌الله کبیر به ثمر نمی‌نشست؟

آیا مسوولان ما فراموش کرده‌اند که اگر غیرت و مجاهدت جوانان همین مرز و بوم در هشت سال دفاع مقدس که بیش از دو سوم رزمندگان را تشکیل می‌دادند نبود امروز کشور و انقلاب به این توفیقات نمی‌رسید؟

آیا مسوولان ما فراموش کرده‌اند نخست وزیر دوران دفاع مقدس و مورد حمایت حضرت امام (ره) فقط 31 سال داشت و کشور را در شرایط جنگی اداره می‌کرد؟

آیا فراموش کرده‌اید شهید تندگویان در سن 28 سالگی عهده‌دار مسوولیت وزارت نفت و ایفای نقش به بهترین وجه ممکن تا مرز اسارت و شهادت بود؟

جناب آقای رییس جمهور

به نظر می‌رسد دولت شما با غفلت از توان و نیروی جوانی در سطوح مختلف اداره کشور با مشکلات فراوانی روبه‌رو خواهد شد. داشتن کابینه‌ای با میانگین سنی 60 سال و استفاده نکردن از جوانان در سطوح میانی مدیریت خطری است که آینده مدیریتی کشور را تهدید می‌کند.

سازمان جوانان و دانشجویان حزب مردم سالاری نسبت به بی توجهی دولت محترم به نیروی جوان کشور هشدار داده و از دولتمردان می‌خواهد با میدان دادن به نیروهای جوان و بهره‌مند کردن آن‌ها از مشورت‌های افراد با تجربه از این ظرفیت بالا نهایت استفاده را داشته باشند و در این زمینه نیز سازمان جوانان و دانشجویان حزب مردم سالاری منطبق بر سیاست‌های کلان حزب و دیدگاه‌های دبیرکل محترم به دنبال تشکیل مجلسی با حداقل 30 درصد از جوانان است. به این صورت که حداقل 30 درصد از نمایندگان مجلس آینده را افراد 30 تا 40 سال تشکیل دهد. با توجه به این که نیل به اهداف بلندمدت اصلاح‌گرایانه جوانان نیازمند تشکیلاتی منسجم و با قاعده‌ای مشخص و اصولی است و به همین خاطر دو شاخه جوانان و دانشجویان حزب مردم‌سالاری در هم ادغام شده و سازمان جوانان و دانشجویان حزب را شکل دادند.

اعضای این سازمان معتقدند کمیته جوانان شورای هماهنگی جبهه اصلاحات باید شکل بگیرد و شایسته است با برنامه‌ریزی و پایه‌ریزی یک نهاد دموکراتیک در قالب همان کمیته زیرمجموعه شورای هماهنگی اصلاحات منشا خیر و برکت برای بدنه اصلاحات و به تبع آن مردم عزیز کشورمان باشد.»

انتهای پیام

کد N701475