خطیب جمعه تهران: چاره مشکلات، اقتصاد مقاومتی است نه رابطه با آمریکا/ نمی‌گویم باید گرسنگی بکشیم

اقتصاد مقاومتی,احمد جنتی

خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه چاره مشکلات اقتصادی،اقتصاد مقاومتی است نه رابطه با آمریکا گفت: نمی دانم چه قوم و خویشتی با آمریکا دارند که تصور می کنند نان و آبشان را آمریکا باید تامین کند.

به گزارش مهر، آیت الله جنتی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با تبریک دهه فجر اظهار داشت: خداوند بر ما منت گذاشت و در دوره ای که همه گرایش های ضد دینی و سکولاریستی داشتند و معتقدند بودند که نباید در حکومت دخالت کرد و دین و سیاست از هم جداست. در این وضعیت اگر خداوند امام را مبعوث کرد حرف درستی است.

وی افزود: امام با همان روش پیامبر یعنی همان حرکتی که در صدر اسلام در جهان کفر بوجود آمد و پیامبر در میان بت پرستان مسئله توحید را مطرح کرد همان رسالت نیز به دست امام عزیزمان افتاد.

امام جمعه موقت تهران حاکمیت خداوند را رسالت امام دانست و گفت: رسالت امام عدل اسلامی و حمایت از مستضعفین و مقابله زور و ظلم و مستکبرین و مبارزه با اشرافی گری و ثروت اندونزی بود.

آیت الله جنتی افزود: امام با همان رسالت پیامبر معبوث شد و انقلاب بوجود آمد و با همان اخلاق انبیایی و با همان تواضع. امام یک حاکم نمونه در این دنیای مادی بود.

وی گفت: با دشمن آشتی نکردن، در مقابل دشمن با قامت استوار ایستادن، ظلم دشمن را از مملکت بردن، ناامید کردن دشمن، تکبر نکردن در مقابل دیگران، مردمی فکر کردن و ازمردم حمایت کردن از دیگر ویژگی های امام بود و با این رسالت و اخلاق آمد و مردم نیز او را کمک کردند و توانست یک حکومتی که سرتا پا فساد و فحشا بود را به لطف خداوند ساقط کند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه انقلاب اسلامی با اذن خداوند و اراده الهی بوجود آمد گفت: این انقلاب چشم همه مردم دنیا را خیره و به مردم ما عزت و قدرت داد. آن هم مردمی که احساس ذلت نسبت به آمریکا و اروپا می کردیم و خود را کوچک می دیدم، تو سری خور بودیم و از این حالت نجات پیدا کردیم و با انقلاب اسلامی، عزت و قدرت یافتیم.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه مردم ما در ۸ سال دفاع مقدس دنیا را به زانو درآورد خاطرنشان کرد: ما باید این امانت امام و اصول انقلاب را که به دست ما سپرده شده است را حفظ کنیم و باید امانتدار باشیم و بر اساس همین اصول که بر پایه عدالت است با ظلم و فساد مبارزه کنیم.

آیت الله جنتی گفت: ما باید نگهبان و حافظ اصول انقلاب باشیم و اگر به این اصول عمل کردیم خداوند از ما تشکر می کند اگر عمل نکردیم باید منتظر عواقب آن باشیم.

وی همچنین در ادامه خطبه های خود با اشاره به اقتصاد مقاومتی گفت: ما باید اقتصاد مقاومتی را جدی بگیریم و رهبر معظم انقلاب چاره مشکلات اقتصادی، تحریم ها و از بین بردن فشارها را اقتصاد مقاومتی می دانند.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: ما در کشور جوانان پراستعدادی داریم که باید این منابع و استعدادها را بکار گیریم و اگر می خواهیم تولید در کشور زیاد شود چاره اش همین است؛ اقتصاد مقاومتی.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به سالگرد ابلاغ موضوع اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر انقلاب، گفت: باید در یک سال مسئولین گزارش دهند و نتایج آن را به مردم بگویند.

آیت الله جنتی گفت: باید مسئولین گزارش دهند که در این سال در مورد اقتصاد مقاومتی چه کرده ایم و اگر نتایجی داشته آن را به مردم ارائه دهند تا متوجه شدیم که کارهایی در این زمینه صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: من نمی دانم اینها چه قوم و خویشی با آمریکایی ها دارند که تصور می کنند آب و نانشان را آمریکا باید تامین کند. ممکن است در ظاهر حرفهایی بزنند اما در باطن این است که تنها راه حل مشکل و شکستن تحریم ها کنار آمدن با آمریکاست و با برداشتن تحریم ها، اقتصاد ما فعال می شود و این یک اشتباه بزرگ است و در مقابل سیاست مقام معظم رهبری ایستادن است.

خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: کدام تجربه به ما نشان داده که آمریکایی ها به نفع ما کار کرده اند و جز مسائل خودشان مسائل ما را در نظر گرفته اند؟

دبیر شورای نگهبان اقتصاد مقاومتی را راه حل مشکلات اقتصادی دانست و ادامه داد: این کار یک مقدار مقاومت و تحمل سختی ها می خواهد و مردم ما نیز آن را تحمل خواهند کرد ممکن است زمانی بیاید ما روزی دو وعده غذا بخوریم چه اشکالی دارد و اگر وضع بدتر شود روزی یک وعده غذا بخوریم. مردم ما تحمل دارند. گرسنگی کشیدن بدتر از داغ جوان دیدن نیست.

آیت الله جنتی با بیان اینکه من نمی گویم باید گرسنگی بکشیم گفت: رسیدن به قله ها همیشه با تحمل سختی ها بوده است و ممکن است در مسیر مقاومت کار به جایی بکشد که باید سختی بکشیم و پایداری اسلام نیز با مقاومت بوده است و این انقلاب هم با مقاومت مردم و تحمل سختی ها به نتیجه رسیده است بنابراین مردم ما تحمل دارند اما باید یک عده به مردم ایمان بیاورند.

وی با اشاره به روایتی از شهید مطهری از دیدارش با امام راحل در پاریس گفت: شهید مطهری گفت امام به چند چیز ایمان داشت که مهمترین آن ایمان به مردم بود. باید به مردم ایمان آورد و بدانیم که این مردم مسلمان هستند، انقلابی هستند و روحیه انقلابی در آنان نمرده است.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه مردم ما ذلت پذیر نیستند، گفت: مردم ما بصیرت دارند. ما باید مردم را باور کنیم و بعد آنان را به صحنه بکشیم، جلوی اسراف ها و ولخرجی ها را بگیریم و سرمایه ها را به سمت تولید ببریم تا اشتغال نیز درست شود.

 

23503

کد N701312