درخواست عفو بین‌الملل برای اعمال تحریم علیه عاملان جنایات جنگی در لیبی

سیاسی

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای خواستار اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه عاملان جنایات جنگی در لیبی و گسترش تحقیقات در این خصوص شد.

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای خواستار اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه عاملان جنایات جنگی در لیبی و گسترش تحقیقات در این خصوص شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، سازمان عفو بین‌الملل در این بیانیه اعمال تحریم‌های بین‌المللی از سوی سازمان ملل و انجام تحقیقات و بازجویی‌ها درخصوص ارتکاب جنایات جنگی احتمالی در لیبی به منظور متوقف کردن عملیات ربودن اشخاص و کشتار کورکورانه مردم از سوی گروه‌های مسلح درگیر را خواستار شد.

این سازمان تاکید کرد: درگیری‌ها در بنغازی بزرگترین شهر لیبی با حملات متقابل، عملیات ربودن اشخاص، کشتار کورکورانه و شکنجه همراه بود.

در ادامه این بیانیه آمده است که شهر بنغازی شاهد خشونت‌های گسترده‌ای است که گروه‌های درگیر و حامیان آنها که در تلاش برای انتقام گرفتن هستند، آن را هدایت می‌کنند.

عفو بین‌الملل،اراده بین‌المللی به منظور تحقیق درمورد جنایات جنگی و مجازات عاملان آنها را خواستار شد و شورای امنیت را به اعمال تحریم‌های بین‌المللی مانند ممنوعیت از سفر و بلوکه کردن حساب‌های مسوولان این تجاوزات فرا خواند.

این سازمان همچنین تاکید کرد: دادگاه کیفری بین‌المللی باید دامنه تحقیقات خود را به اندازه‌ای گسترش دهد که جنایات جنگی را نیز شامل شود.

انتهای پیام

کد N699830