لاریجانی:

ایران به لحاظ استقلال سیاسی در دنیا ممتاز است

سیاسی

همدان: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از کشورها ادعای استقلال دارند اما مستقل نیستند، گفت: ایران به لحاظ استقلال سیاسی در دنیا ممتاز است.

به گزارش خبرنگار مهر،  علی لاریجانی عصر چهارشنبه ۸ بهمن در یادواره شهدای شهر لاله جین با بیان اینکه بسیاری از کشورها ادعای استقلال دارند اما مستقل نیستند، گفت: ایران این عزت را بدست آورده و دارای استقلال سیاسی است.

وی با بیان اینکه استقلال فرهنگی از استقلال سیاسی مهمتر است، چرا که در این مقوله  احتمال فریبکاری وجود دارد، افزود: استقلال فرهنگی راهی است که روحانیت شیعه در این ۱۴۰۰ سال طی کرده و آن را به ما سپرده است.

لاریجانی با بیان اینکه گاهی روشنفکران حرف هایی می زنند و مشکلاتی برای کشور ایجاد می کنند، گفت: این افراد همانهایی هستند که راه خود را از روحانیت جدا کرده و چون فرصت و ظرفیت اسلام شناسی نداشتند به انحراف رفته اند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استقلال فرهنگی در گرو معارف اهل بیت و ادامه راه روحانیان است، اظهار داشت: ایران در دوره هایی از جریان سازی های بدلی ضربه خورده و به همین دلیل امام (ره) بر پیروی راه روحانیت برای جلوگیری از ضربه تاکید داشتند.

وی همچنین با اشاره به اینکه لاله جین در کشور به هنرمندی شهره است و آوازه آن در کشور و برخی کشورهای دنیا مطرح است، گفت: استعداد ایرانیان مورد غبطه دیگران است چرا که وقتی کاری انجام می دهند آن را به نحو مطلوب ارائه خواهند داد.

لاریجانی با اشاره به اینکه در شهر لاله جین آمار بیکاری صفر است و این در حالی است که در برخی شهرهای کشور رقم بیکاری به ۱۴ درصد می رسد گفت: اگر زمینه برای کار مردم فراهم شود به راحتی می توانند مشکلات مردم را حل کنند و دولت نباید مانع کار شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این تفکر که دولت مالک همه چیز باشد را باید از ذهن ها خارج کنیم گفت: دولت باید زمینه ساز باشد و اگر این تفکر را جا بیندازیم مشکلات به راحتی حل می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه شهدا در دوره ای جان خود را فدا کردند که یک پیام را به نسل های آینده برسانند، تصریح کرد: دغدغه شهدا پایدار ماندن حرکت اسلامی به وجود آمده در انقلاب اسلامی ایران بود.

لاریجانی با بیان اینکه انقلاب و فرهنگ اسلامی دشمنانی داشت و شهدا با تمام هستی در مقابل شهدا ایستادند تا نهضت اسلامی پایدار بماند، گفت: برگزاری یادواره های شهدا برای تجدید میثاق ما با شهداست چرا که شهدا نیازمند برگزاری یادواره ها نیستند بلکه با برگزاری این جلسات تاکید می کنیم که ادامه دهنده راه شهدا هستیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی  با تاکید بر اینکه زنده بودن انقلاب به آرمان های آن است و اگر آرمانها زنده بمانند این انقلاب حرکت دارد، خاطرنشان کرد: اگر استقلال فرهنگی داشته باشیم در موج های مختلف راه خود را گم نمی کنیم.