پیام روسای گروه‌های دوستی پارلمانی ایران به همتایان اروپایی؛

توهین به اعتقادات پیروان ادیان الهی سوء استفاده از موضوع آزادی بیان است

مجلس

اهانت و توهین به آموزه‌ها و ارزش‌های ادیان و پیامبران بزرگ الهی به عنوان مبشران اخلاق و نیکی، صلح وعدالت در جامعه انسانی از هیچ دیدگاهی منطقی و پذیرفتنی نیست.

روسای گروه‌های دوستی پارلمانی ایران در پیامی به همتایان اروپایی تأکید کردند که توهین به اعتقادات پیروان ادیان الهی سوء استفاده از موضوع آزادی بیان است.

به گزارش ایلنا، روسای گروه های دوستی پارلمانی ایران با کشورهای اروپایی در پیام هایی جداگانه به همتایان خود ضمن محکوم کردن اهانت به ادیان و پیامبران الهی از جمله اقدام موطن نشریه شارلی ابدو خواستار تدوین و تصویب سازوکارهای قانونی لازم در مجامع بین المللی جهت منع توهین به ادیان و پیامبران الهی شدند، متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

خرسندم فرارسیدن سال نو میلادی را به جنابعالی و همکاران محترمتان صمیمانه تبریک گویم. سالی سرشار از خوشبختی و بهروزی برایتان آرزو دارم.

سال جدید میلادی در حالی آغاز گردید که متاسفانه شاهد وقایع تروریستی فرانسه توسط گروههایی بودیم که طی سالهای گذشته با حمایتهای مالی- اطلاعاتی- تسلیحاتی چند کشور غربی و منطقه ای رشد و گسترش یافته و در سکوت مجامع بین المللی با کشتار افراد بی دفاع، کودکان و زنان و جنایات سازمان یافته ضد انسانی امنیت و ثبات ملت های منطقه آسیای جنوب غربی به ویژه کشورهای عراق و سوریه را به مخاطره افکندند.

وقایع تروریستی فرانسه به روشنی عمق پیوستگی و هم افزایی امنیت و آرامش کشور ها و ملت های مختلف را به یکدیگر نشان داد.

معتقدم توهین به ارزش ها و اعتقادات پیروان ادیان و پیامبران بزرگ الهی از جمله اقدام موهن نشریه شارلی ابدو در انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز به پیامبر بزرگ اسلام سوء استفاده از موضوع آزادی بیان، تروریسم رسانه‌ای و اقدامی خصومت آمیز بوده که مغایر با اصول و مبانی اولیه مناسبات حسنه جهانی است.

اهانت و توهین به آموزه‌ها و ارزش‌های ادیان و پیامبران بزرگ الهی به عنوان مبشران اخلاق و نیکی، صلح وعدالت در جامعه انسانی از هیچ دیدگاهی منطقی و پذیرفتنی نیست.

در این راستا مجلس شورای اسلامی خواستار همفکری و رایزنی مشترک جهت اتخاذ تمهیدات مناسب برای تنظیم، تدوین و تصویب سازوکارهای قانونی لازم در مجامع مسئول بین المللی در راستای منع توهین به ادیان وپیامبران الهی است.

بی‌تردید این اقدام گام بلندی در جهت تقویت و تحکیم صمیمیت، صلح و دوستی میان ملت ها خواهد بود.از خداوند متعال موفقیت روز افزون جنابعالی را خواستارم.

کد N699499