دیدار گروهی از دانشجویان کالح اسلامی کشور بوسنی با تاجگردون

گروهی از دانشجویان کالج اسلامی کشور بوسنی روز چهارشنبه با غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، تاجگردون در ابتدای این دیدار، ضمن ابراز خرسندی از علاقه مردم مسلمان بوسنی نسبت به آموزه‌های دینی اسلام و دینداری گفت: این مساله نشان می‌دهد نقطه مشترک مردم در سراسر جهان با فرهنگ‌ها و رسوم متفاوت، دینداری و قطرت الهی آنهاست.

وی همچنین وجه تمایز مردم بوسنی و هرزگوین را نسبت به سایر کشورهای منطقه‌شان حجاب وپوشش اسلامی آنها دانست.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه سخنانش با اشاره به تحولات بوسنی در سال‌های گذشته و حمایت‌ها و پشتیبانی دولت و ملت ایران از مردم بوسنی گفت: اسلام، وجه مشترک میان مردم دو کشور می‌باشد که ظرفیت‌های وسیعی را برای توسعه و گسترش روزافزون همکاری‌های فی مابین ایجاد نموده است.

وی در ادامه ضمن تشریح حضور اقوام و مذاهب مختلف در ایران گفت: کشور ما دارای اقوام متعددی است ولی در منطقه خاورمیانه امن‌ترین و با آرامش‌ترین کشور، ایران ماست.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در پایان دانشجویان را بهترین مبلغان فرهنگ و تمدن غنی ایران خواند و افزود:‌ اجازه ندهید تصویر پردازی‌های واهی و مغرضانه نسبت به جمهوری اسلامی ایران، شما را از آشنایی با جامعه ایران باز دارد.

انتهای پیام

کد N699187