پیام روسای گروه‌های دوستی پارلمانی ایران به همتایان اروپایی

روسای گروه‌های دوستی پارلمانی ایران با کشورهای اروپایی در پیام‌هایی جداگانه به همتایان خود ضمن محکوم کردن اهانت به ادیان و پیامبران الهی از جمله اقدام موطن نشریه شارلی ابدو خواستار تدوین و تصویب سازوکارهای قانونی لازم در مجامع بین‌المللی جهت منع توهین به ادیان و پیامبران الهی شدند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

خرسندم فرارسیدن سال نو میلادی را به جنابعالی و همکاران محترمتان صمیمانه تبریک گویم. سالی سرشار از خوشبختی و بهروزی برایتان آرزو دارم.

سال جدید میلادی در حالی آغاز گردید که متاسفانه شاهد وقایع تروریستی فرانسه توسط گروههایی بودیم که طی سالهای گذشته با حمایتهای مالی- اطلاعاتی- تسلیحاتی چند کشور غربی و منطقه‌ای رشد و گسترش یافته و در سکوت مجامع بین‌المللی با کشتار افراد بی دفاع ، کودکان و زنان و جنایات سازمان یافته ضد انسانی امنیت و ثبات ملت های منطقه آسیای جنوب غربی به ویژه کشورهای عراق و سوریه را به مخاطره افکندند. وقایع تروریستی فرانسه به روشنی عمق پیوستگی و هم افزایی امنیت و آرامش کشور ها و ملت های مختلف را به یکدیگر نشان داد.

معتقدم توهین به ارزش‌ها و اعتقادات پیروان ادیان و پیامبران بزرگ الهی از جمله اقدام موهن نشریه شارلی ابدو در انتشار کاریکاتورهای اهانت آمیز به پیامبر بزرگ اسلام سوء استفاده از موضوع آزادی بیان، تروریسم رسانه‌ای و اقدامی خصومت آمیز بوده که مغایر با اصول و مبانی اولیه مناسبات حسنه جهانی می باشد . اهانت و توهین به آموزه‌ها و ارزش‌های ادیان و پیامبران بزرگ الهی به عنوان مبشران اخلاق و نیکی،‌ صلح وعدالت در جامعه انسانی از هیچ دیدگاهی منطقی و پذیرفتنی نیست.

در این راستا مجلس شورای اسلامی خواستار همفکری و رایزنی مشترک جهت اتخاذ تمهیدات مناسب برای تنظیم، تدوین و تصویب سازوکارهای قانونی لازم در مجامع مسئول بین‌المللی در راستای منع توهین به ادیان وپیامبران الهی می باشد.

بی تردید این اقدام گام بلندی در جهت تقویت و تحکیم صمیمیت، صلح و دوستی میان ملت ها خواهد بود.

از خداوند متعال موفقیت روز افزون جنابعالی را خواستارم.

انتهای پیام

کد N699186