فرستاده سازمان ملل متحد:

نیجریه برای شکست بوکوحرام نیاز به کمک منطقه‌ای دارد

سیاسی

فرستاده سازمان ملل به منطقه ساحل در نیجریه گفت که مقام‌های این کشور باید بپذیرند که نمی‌توانند شبه‌نظامیان بوکوحرام را به تنهایی شکست دهند بلكه باید با کمک نیروهای نظامی منطقه‌ای یک نیروی چند ملیتی تشکیل دهند.

فرستاده سازمان ملل به منطقه «ساحل» در نیجریه امروز -چهارشنبه- گفت که این کشور برای شکست گروه تروریستی «بوکوحرام» نیاز به کمک منطقه‌ای دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «هیروته گبره سلاسیه» فرستاده سازمان ملل به منطقه ساحل در نیجریه گفت که مقام‌های این کشور باید بپذیرند که نمی‌توانند شبه‌نظامیان بوکوحرام را به تنهایی شکست دهند بلكه باید با کمک نیروهای نظامی منطقه‌ای یک نیروی چند ملیتی تشکیل دهند.

وی گفت: «موجی از آوارگان به نیجر، کامرون و حتی چاد سرازیر شده‌اند و حتی امکان تشکیل کمپ آوارگان در شمال مالی وجود دارد.»

یکی از مقام‌های امنیتی نیجریه ماه گذشته میلادی اعلام کرده بود که این کشور برای شکست دادن بوکوحرام نیاز به کمک سازمان ملل یا نیروهای پشتیبانی آفریقایی ندارد.

بیش از ۱۳ هزار نفر از زمان آغاز خشونت‌های بوکوحرام در سال ۲۰۰۹ میلادی کشته شده‌اند و بیش از یک میلیون نفر نیز آواره شده‌اند.

کد N699167