رئیس قوه قضاییه در مرقد بنیانگذار انقلاب:

هنوز با غایت آرمان‌های بلند امام راحل فاصله داریم

سیاست داخلی

در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی٬ مسیری طولانی طی کرده‌ایم و در این مسیر شهدای فراوانی را تقدیم کرده‌ایم و حضرت امام تلاش‌ها و مجاهدت‌های بسیاری را در این مسیر داشته‌اند.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: این کار، کار مردان بزرگ است که دین و دنیا، سیاست و معنویت را با هم می‌بینند و با هم پیوند می‌زنند. در این راستا که در انقلاب اسلامی سیاست و خود انقلاب در خدمت ارزش‌های الهی و اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ آیت‌الله آملی لاریجانی در حاشیه مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل در حرم مطهر در جمع خبرنگاران گفت: در دنیای امروز امام راحل نظامی را پایه‌گذاری کردند که نسبت به آن خلایی در جوامع بشری مشاهده می‌شد.

وی گفت: این نظام براساس اسلام، ارزش‌های اسلامی و معنویت پایه‌گذاری شده است و امام راحل سیاست و معنویت را در این نظام با یکدیگر دیده و با هم پیوند زده است.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: این کار، کار مردان بزرگ است که دین و دنیا، سیاست و معنویت را با هم می‌بینند و با هم پیوند می‌زنند. در این راستا که در انقلاب اسلامی سیاست و خود انقلاب در خدمت ارزش‌های الهی و اسلامی است.

آقای لاریجانی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی گفت: این نامه نیز در آستانه دهه‌فجر در راستای پیوند سیاست و دنیا و ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

رئیس دستگاه قضا افزود: این نامه مخاطبش ضمایر پاک انسان‌هایی که طالب آن باشند را برمی‌انگیزد.

وی گفت: تا به امروز در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی گام‌های بلندی برداشته و مسیر طولانی را طی کرده‌ایم و در این مسیر شهدای فراوانی را تقدیم کرده‌ایم و حضرت امام تلاش‌ها و مجاهدت‌های بسیاری را در این مسیر داشته‌اند.

آملی لاریجانی گفت: مقام معظم رهبری و مسئولان نظام هم همکاری و هماهنگی و گام‌های بلندی را در راستای آرمان‌های انقلاب و امام و نظام برداشته‌اند و به میزان قابل توجهی این آرمان‌ها تحقق یافته است.

وی تاکید کرد: با توجه به غایت آرمان‌های امام و بلندی آنها٬ فاصله زیادی امروز نسبت به این آرمان‌ها داریم.

لاریجانی گفت: از جمله این ارزش‌ها، ارزش‌های الهی، عدالت و دفاع از مظلوم است که باید بتوانیم آن‌ها را به فعلیت برسانیم.

رئیس دستگاه قضا در پایان خاطرنشان کرد: پیام مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی چشم‌انداز تحقق این آرمان‌ها تحسین می‌کند.

کد N698677