امیرآبادی خبر داد،

مجوز فروش 5000 میلیارد اوراق مشارکت برای سرمایه‌گذاری در میادین مشترک

ميادين مشترك

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال 94 از مصوبه این کمیسیون در مورد صدور 5000 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای سرمایه‌گذاری در میادین مشترک نفت و گاز خبر داد.

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال 94 از مصوبه این کمیسیون در مورد صدور 5000 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای سرمایه‌گذاری در میادین مشترک نفت و گاز خبر داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد امیرآبادی فراهانی در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق، خاطرنشان کرد: از جمله مصوبات کمیسیون تلفیق در بخش درآمدی مربوط به هدفمندی یارانه‌ها بود که درآمد 48 هزار میلیارد تومانی پیشنهادی دولت برای هدفمندی در سال 94 به تصویب رسید.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال 94، افزود: در بخش درآمدی هدفمندی آنچه دولت در لایحه پیشنهاد داده بود تغییری نکرد البته ممکن است در بخش هزینه‌ای پیشنهاد جدیدی وجود داشته باشد اما فضای کلی این است که آنچه دولت در لایحه پیشنهاد کرده تصویب شود.

وی اضافه کرد: با مصوبه امروز کمیسیون تلفیق در مورد درآمد 48 هزار میلیارد تومانی دولت از محل حامل‌های انرژی در سال 94 به نظر می‌رسد مبلغ 45 هزار و 500 تومان یارانه نقدی به همین شکل فعلی در سال آینده نیز تداوم خواهد داشت.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال 94 با اشاره به مصوبه دیگر این کمیسیون در زمینه سرمایه‌گذاری در میادین مشترک نفت و گاز، اظهار کرد: به وزارت نفت اجازه داده شد 5000 میلیارد تومان اوراق مشارکت ارزی و ریالی برای سرمایه‌گذاری در میادین مشترک نفت و گاز بفروشد تا بخشی از مشکلات سرمایه‌گذاری نفت حل شود.

امیرآبادی اضافه کرد: در جلسه کمیسیون تلفیق همچنین پیشنهاد سرمایه‌گذاری پنج میلیارد دلاری صندوق توسعه از طریق وزارت نفت در میادین مشترک به تصویب نرسید اما احتمالا پیشنهادات دیگری در این زمینه مطرح خواهد شد.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال 94 در پایان اضافه کرد: بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق مقرر شد برای داروهای دامی آماده مصرف در صورتی که مشابه داخلی دارند پنج درصد و در صورتی که مشابه داخلی ندارند دو درصد تعرفه گمرکی واردات تعیین شود.

انتهای پیام

کد N698391