نشست امنیتی مقامات افغانستان و پاکستان

سیاسی

به تازگی یک هیات بلند پایه از افغانستان به پاکستان سفر کرده و قرار است با مقامات اسلام آباد در خصوص تقویت هماهنگی های امنیتی بحث و گفتگو کند.

به گزارش خبرنگار مهر در کابل، پس از ایجاد حکومت وحدت ملی در افغانستان، روابط کابل – اسلام آباد نیز رو به بهبود گذاشته و هر دو کشور خواهان اثبات حسن نیت خود به طرف مقابل هستند. اکنون، زمینه سفرهای متواتر مقام های افغانی و پاکستانی به هر دو کشور هموار شده است. به تازگی یک هیات بلند پایه از افغانستان به پاکستان سفر کرده و قرار است با مقامات پاکستان در خصوص تقویت هماهنگی های امنیتی بحث و گفتگو کند.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخلی افغانستان گفت: هدف از این سفر بحث روی مشکلات خط دیورند و تقویت امنیت در مرزهای مشترک است.

سخنگوی وزارت داخلی افغانستان در خصوص موجودیت گروه داعش در افغانستان نیز اشاره کرد و افزود: هنوز نشانه های دقیق توسط اطلاعات افغانستان برای وجود گروه داعش ثبت نشده است.

آقای صدیقی گفت: اطلاعاتی که در اختیار ما قرار گرفته نشان می دهد که اعضای سابق طالبان اکنون تغییر نام داده اند و این گروه هیچ گونه رابطه ای با داعش ندارد.

پیش از این تصاویر منتشره نشان می داد که گروه های مختلف موسوم به داعش در چندین ولایت افغانستان دیده شده که این امر نگرانی های زیادی را میان مردم افغانستان به وجود آورد.