حامیان اخوان‌المسلمین مصر از امروز تا جمعه "انتفاضه خشم" برگزار می‌کنند

مصر

"ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت" در مصر که حامی اخوان المسلمین است ضمن انتقاد از برخوردهای تند نیروهای امنیتی مصر در سالگرد انقلاب 25 ژانویه تحت شعار "مصر از انقلاب سخن می‌گوید" بر حمایت از مشروعیت موج انقلابی 25 ژانویه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه الجزیره، ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت در مصر در بیانیه‌ای تمام مردم مصر را به "انتقاضه خشم" فراخواند و در این بیانیه اعلام کرد که این انتفاضه از امروز (چهارشنبه) آغاز می‌شود و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.

ائتلاف مذکور همچنین در این بیانیه از واکنش‌های خشونت‌آمیز نیروهای امنیتی مقابل موج معترضان به شدت انتقاد کرد.

پس از ادامه فراخوان‌ها برای برگزاری تظاهرات‌ها، درگیری‌ها همچنان در میدان المطریه واقع در شرق قاهره ادامه دارد که در این درگیری‌ها چندین تن کشته و زخمی شدند.

در همین راستا محمد ابراهیم، وزیر کشور ضمن حضور مستقیم در میدان المطریه اعلام کرد که با قاطعیت تمام با تمام کسانی که از قانون سرپیچی کردند برخورد خواهد شد.

خبرنگار الجزیره همچنین اعلام کرد که تظاهرکنندگان در شهر العریش در استان سینای شمالی عصر سه‌شنبه قانون منع آمد و شد در این منطقه را نقض کردند که از چند روز پیش اعمال شده و قرار است برای سه ماه تا 25 آوریل در این منطقه اعمال شود.

این خبرنگار افزود: تظاهرکنندگان خشمگین اقدام به آتش سوزی مقابل مقر یگان نیروهای مسلح در شهر کرده و داخل این مقر را نیز آتش زدند.

انتهای پیام

کد N697887