علیپور: یارانه ثروتمندان برای ایجاد اشتغال جوانان اختصاص داده شود

سیاسی

یک نماینده اصولگرای مجلس تاکید کرد که توطئه‌های آمریکا برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی محکوم به شکست است و راه به جایی نخواهد برد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، محمد علیپور در نطق میان دستور در صحن علنی امروز (سه شنبه) مجلس با گرامی‌داشت قیام مردم آذربایجان در 29 بهمن ماه گفت: بهمن، ماه مبارزه خون و قیام و ماه به ثمر نشستن خون‌های ریخته شده و ماه یاد آوری خاطرات مبارزات یکپارچه ملت ایران علیه طاغوت است.

وی افزود: آمریکایی‌ها 50 سال به سران طاغوت دیکته کردند که ایران نمی‌تواند حتی یک ماه بدون اتکا به آمریکا کشور را اداره کند به همین دلیل اقتصاد وارتش ما از لحاظ تجهیزات صد در صد به آمریکا وابسته بود اما امروز به کوری چشم آمریکا 36 سال از انقلاب خون بر شمشیر می‌گذرد.

این نماینده اصولگرای مجلس تاکید کرد: آمریکا هر توطئه‌ای را برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی از جمله تحریم و سقوط قیمت نفت برای کمک به ایادی‌اش طراحی کرده که محکوم به شکست است، در پرتو رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری و مقاومت و پایداری ملت شریف ایران، این توطئه‌ها راه به جایی نخواهد برد.

نماینده مردم ماکو در ادامه با قدردانی از رئیس مجلس برای انجام سفر کاری به آذربایجان غربی نسبت به پرداخت یارانه نقدی به افراد بی نیاز انتقاد کرد و گفت: دولت علی رغم داشتن تکلیف قانون برای شناسایی افراد بی‌نیاز از دریافت یارانه نقدی هنوز این مصوبه را اجرایی نکرده و همچنان یارانه نقدی را به تمامی اقشار پرداخت می‌کند.

علیپور با اشاره به معضل بیکاری گفت: تقریبا از سه سال گذشته استخدام در دولت به حالت تعلیق درآمده و این در حالی است که بازار تقاضای کسب و کار هر روز بیشتر می‌شود، آیا امروز نیازمندتر از بیکاران تحصیلکرده وجود دارد؟

وی تاکید کرد:‌ دولت به جای پرداخت یارانه به افراد غیر نیازمند با درآمدهای میلیونی و میلیاردی معادل این یارانه را به صورت تسهیلات به شهرستان‌ها و استان‌ها برای اشتغال‌زایی جوانان اعطا کند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با این اعتقاد که دولت معضل بیکاری جوانان را فراموش کرده است، به موضوع الحاق منطقه چالداران به منطقه آزاد ماکو اشاره و اظهار کرد:‌ این موضوع در کمیسیون اقتصادی مجلس به تصویب رسیده است و انشاء الله به زودی در صحن علنی مطرح می‌شود.

علیپور همچنین با تاکید بر استفاده با اولویت از افراد بومی در مناطق آزاد ، از وزیر آموزش و پرورش و معاون رییس جمهور خواست موضوع حذف معلمان تعهد خدمت در آموزش و پروش را به حالت تعلیق درآورد.

انتهای پیام

کد N696769