تجمع ده‌ها اردنی با درخواست آزادی خلبان اسیر این کشور در دست داعش

سیاسی

ده‌ها اردنی در حمایت از معاذ الکساسبه، خلبان این کشور که از دسامبر گذشته به اسارت داعش درآمده است، در امان تجمع کردند و آزادی وی را خواستار شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه لبنانی السفیر، ده‌ها اردنی معترض دوشنبه در امان، پایتخت اردن برای اعلام حمایت خود از خلبان اردنی که 24 دسامبر 2014 در اطراف استان الرقه هواپیمایش سقوط کرد و به اسارت گروه تروریستی داعش درآمد، در مقابل ساختمان اتحادیه مشاغل تجمع کردند.

معترضان در حالی که تصاویر معاذ و پلاکارت‌هایی با مضمون «همه ما معاذ هستیم» و «این جنگ ما نیست» خواستار آزادی وی شدند.

در این تجمع، جمیل النمری، عضو پارلمان اردن که برای حمایت از معاذ در مراسم حضور داشت، گفت: درخواست آزادی ساجده الریشاوی در مقابل گروگان ژاپنی به جای معاذ اقدامی عامدانه از سوی گروه تروریستی داعش و برای در تنگنا گذاشتن دولت اردن است.

النمری افزود: درخواست داعش برای معاوضه ساجده الریشاوی با گروگان ژاپنی به جای معاذ، اقدامی برای برهم زدن معادلات و گامی آشکار برای ایجاد فتنه در اردن و در نهایت در تنگنا قرار دادن کشور است.

دولت اردن ابتدا اعلام کرد که سقوط این هواپیما در نتیجه یک حمله موشکی بوده اما بعد با اصلاح خبر خود تاکید کرد که مدرکی دال بر این موضوع وجود ندارد.

معاذ الکساسبه، خلبان 26 ساله اردنی اولین عضو نیروهای ائتلاف ضد داعش است که به اسارت این گروه تروریستی درآمده است. دادگاه نظامی اردن در سپتامبر 2006 ساجده الریشاوی که قصد انجام عملیات انتحاری در امان را داشت، به اعدام محکوم کرده است اما این حکم تاکنون اجرا نشده است.

اردن از جمله کشورهای عربی منطقه است که در ائتلاف ضدداعش به رهبری آمریکا شرکت دارد.

انتهای پیام

کد N696193