مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس:

نامه مقام معظم رهبری، مخاطب را وادار به تفکر می‌کند

حوزه علميه,پيامبر اكرم ص ,نامه رهبري به جوانان

مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس گفت: یکی از بهترین شیوه‌های بحث و گفت‌وگو، سوال پرسیدن از مخاطب است. مقام معظم رهبری نیز بسیار هوشمندانه از این شیوه استفاده و مخاطب را وادار کرده‌اند که ذهنش به این موضوع درگیر شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدهادی رحیمی صادق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس گفت: فرهنگ منحط غرب در دنیای امروز در برابر اسلام احساس ناتوانی می‌کند و دلیل آن نیز آزادگانی است که در سراسر دنیا به سمت فرهنگ اسلامی روی آورده‌اند.

وی ادامه داد: این تمایل به اسلام گاهی به صورت گرایش به اسلام است و افرادی در دنیا هستند که دین خود را به اسلام تغییر می‌دهند و گاهی نیز به صورت شیفتگی به اسلام است. یعنی فرد مسلمان نمی‌شود ولی در دل این احساس را دارد که فرهنگ اسلامی زیبایی‌های زیادی دارد و آن را می‌پسندند.

وی افزود: فرهنگ غرب نمی‌تواند این وضعیت موجود را تحمل کند و بنابراین تلاش می‌کند تا به نحوی اسلام را تخریب کند تا از مسلمان شدن غربی‌ها جلوگیری کند. یک نمونه از تلاش‌های غرب، ایجاد گروهک داعش است که متاسفانه برخی از سران کشورهای عربی نیز در این راه با آنها همکاری می‌کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس گفت: موضوع چاپ کاریکاتور پیامبر اعظم(ص) نیز از دیگر اقدامات غربی‌ها جهت تخریب اسلام است. وقتی نمی‌توانند از لحاظ منطقی با اسلام مقابله کنند تلاش می‌کنند از راه توهین به این هدف خود برسند.

رحیمی صادق گفت: همین مطالب اهمیت پیام پیامبر گونه مقام معظم رهبری را بیشتر نشان می‌دهد. در این پیام رهبری، سران کشورهای اسلامی را خطاب قرار نداده‌اند چرا که اصلا قابل نیستند. بلکه ایشان جوانان را خطاب قرار داده‌اند که فطرت پاکی دارند و به دنبال حقیقت هستند. هدف هم این است که این جوانان بتوانند با استفاده از منابع مناسب اسلام را بشناسند و به اسلام گرایش پیدا کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس گفت: این پیام موج خوبی هم در جهان ایجاد کرده است و توانسته جوانان را به این سمت سوق دهد.

وی ادامه داد: این پیام یک وظیفه نیز بر عهده طلاب و دانشجویان حوزه علمیه قرار داده است که هر کس به اندازه علمی که دارد در این راه تلاش کند و وارد مسیر شود.

رحیمی صادق با بیان این‌که «قطعا این پیام علاوه بر جوانان غرب بر سایر کشورها نیز تاثیر خواهد داشت» افزود: این پیام به زبان‌های زیادی ترجمه شده و در بسیاری از کشورها در شبکه‌های مجازی و توسط جوانان در گروه‌هایی که دارند منتقل می‌شود و بیشتر جوانان این پیام را می‌بینند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما نیز بخواهیم این پیام را تبیین کنیم باید به شیوه رهبری کار را انجام دهیم و از آمار و ارقام و مستنداتی که در مورد اسلام وجود دارد استفاده کنیم و همچنین تاریخ اسلام را به جهان نشان دهیم. البته باید در این مسیر بدون پیش داوری قدم برداریم.

مدیر حوزه‌های علمیه استان فارس گفت: این پیام همچنین نشان داد که هنوز تکلیف سنگینی بر عهده رسانه‌هاست و همه رسانه‌ها باید در این راه همکاری کنند.

انتهای پیام

کد N695979