آیت‌الله نوری‌همدانی:

غربی‌ها نگاه کالایی به زن دارند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: اسلام برخلاف­ غرب نگاه ارزشی به زن دارد و برای زن جایگاه بالایی قائل است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار­ با دانش آموختگان پلیس زن کشور، با بیان این‌که «انقلاب هدیۀ الهی است» اظهار کرد: برای این­که بدانیم این انقلاب چه نعمت عظیمی بوده است، باید این انقلاب را در­ ابعاد مختلف مانند ارکان، آثار و آسیب‌های آن بررسی کنیم.

وی با اشاره به این‌که «خدا در قرآن می‌فرمایند "اگر شکر­گزار نعمت باشید، نعمت‌های زیادی به شما داده خواهد شد"» افزود: ولایت اهل بیت (ع) بزرگترین نعمت الهی در جامعه اسلامی است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: ولایت وعده الهی، از ارکان مهم اسلام، پشتیبان دین و ادامه دهنده رسالت انبیاء به شمار می‌رود.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این‌که «ولایت جنبۀ الهی دارد، یعنی خدا باید امامان(ع) را برگزیند» اظهار کرد: در­ اسلام، ولایت با حکومت توأم شده است و اندیشه سکولاری در اسلام و دین راه ندارد. زیرا اسلام می‌گوید، بعد از انبیاء، امامان معصوم (ع)عهده دار حکومت می‌باشند و بعد از ائمه طاهرین (ع) هدایت جامعه به دست ولی فقیه جامع الشرایط، شجاع، مدیر و مدبر است، بنابراین در اسلام بین ولایت و حکومت جدایی وجود ندارد.

این مرجع تقلید افزود: زمانی دشمنان با نفوذ در ارکان اسلام، ولایت را از حکومت جدا کردند و نگذاشتند این مسیر ادامه پیدا کند و با فکر و اندیشۀ سکولاری خود، در جامعه اسلامی انحراف ایجاد کردند و مردم را از حق ذاتی خود محروم ساختند.

وی گفت: انقلاب ایران به رهبری امام خمینی(ره) موجب شد حکومت با ولایت آمیخته شود و ارزش‌های اسلامی و دینی که مدت‌ها از سوی مخالفین اسلام به حاشیه رانده شده بود، دوباره زنده شود و به عرصه زندگی مردم برگردد.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، آیت‌الله نوری‌همدانی اظهار کرد: اسلام، برخلاف­ غربی‌ها نگاه ارزشی به زن دارد و برای این زن جایگاه بالایی قائل است، زیرا زن با عفت و کمال می‌تواند موجب سعادت یک خانوده شود.

وی ادامه داد: غربی‌ها برخلاف اسلام نگاه کالایی به زن دارند و ارزشی برای زن قایل نیستند و این همان فرق عمده اسلام با غربی‌ها و سکولارها است.

این مرجع تقلید در پایان اظهار کرد: مردم مصر قیام کردند برای این که فرعون را کنار بزنند و حکومت اسلامی در­ کشور خود برقرار کنند؛ ­ولی غربی‌ها با توجه به تجربۀ تلخی که از انقلاب ایران داشتند، اجازه نقش آفرینی به انقلابیون مصر را ندادند و این همان جلوگیری از نفوذ انقلاب و اسلام است.

انتهای پیام

کد N695199