زنگ خطر حملات انتحاری در ترکیه به صدا درآمد

حمله انتحاری,ترکیه

ایرنا نوشت:

اداره پلیس ترکیه برای یافتن 35 مهاجم انتحاری در ترکیه به حالت آماده باش درآمد.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه 'وطن' روز جاری به نقل از منابع اطلاعاتی و پلیس ترکیه این مطلب را عنوان کرد.

به نوشته این پایگاه 35 تبعه ترکیه که در ماههای گذشته از راههای غیرقانونی برای نبرد با داعش در صف نیروهای کرد سوری به سوریه عزیمت کرده بودند بعد از بازگشت به ترکیه قصد انجام عملیات انتحاری در سطح ترکیه را دارند.

این روزنامه با عنوان اینکه افراد یاد شده عمدتا اعضای سازمانهای غیرقانونی دست چپی و مارکسیست هستند افزود: اسامی اصلی و مستعار این عده به همراه عکسهای آنان در یک گزارش از سوی منابع اطلاعاتی ترکیه جمع آوری شده و این گزارش به مراجع ذیربط در ترکیه ارسال شده است.

به نوشته این روزنامه در حال حاضر سطح آمادگی نیروهای امنیتی برای یافتن این عده در بالاترین حد قرار دارد و هدف اولیه ممانعت از ورود این عده به خاک ترکیه است.

به نوشته وطن، هدف گروه انتحاری یاد شده در مرحله نخست نیروهای انتظامی و نهادهای دولتی و احزاب سیاسی ترکیه است و در دست این عده مواد منفجره سی 4 و ای 4 موجود است.

مسوولان ترکیه در هفته های اخیر بکرات از احتمال انجام عملیاتهای انتحاری در سطح این کشور سخن به میان آورده اند.

در روزهای اخیر نیز دهها مورد بمب گذاری در شهرهای بزرگ ترکیه خصوصا استانبول انجام شده که بسیاری از این بمب گذاریها خنثی شده است.

هفته گذشته حمله انتحاری در میدان سلطان احمد استانبول که از سوی یک زن عضو داعش تبعه داغستان روسیه انجام شد یک کشته و چندین زخمی بجای گذاشت.

بنابر گزارشها ترکیه سالها یکی از مسیرهای عبور داوطلبان پیوستن به داعش برای نبرد با دولت سوریه بود.

49261

کد N694823