جلسه شورای مرکزی جامعه مهندسین با حضور دبیرکل جبهه پایداری برگزار شد

سیاسی

مرتضی آقاتهرانی در این جلسه ضمن تاکید بر اینکه اصولگرایان باید ولایتمدار باشند و اعتبار نظام جمهوری اسلامی ایران به نعمت ولایت فقیه است، گفت: باید بر روی ولایت بعنوان ستون خیمه انقلاب تمرکز کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین با حضور حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین ضمن محکومیت مجدد اقدام موهن نشریه فرانسوی در جسارت به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) از حجت الاسلام و المسلمین آقاتهرانی به عنوان استاد اخلاق نام برد و از ایشان دعوت کرد تا در خصوص اخلاق سیاسی برای اعضای شورای مرکزی این تشکل سخن بگویند.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی با اشاره به بحث مقامات در سیروسلوک و بیان تفاوت حال و مقام گفت: حال موقتی است لکن اگر این حال ادامه پیدا کند و انسان بر آن ثابت باشد می شود مقام.

وی با تشریح شش مقام که هر سالک در مسیر سیرو سلوک نیاز دارد اظهار داشت: یک. «معرفت»؛ چرا که انسان بی معرفت نمی تواند خودسازی کند و این معرفت سه شاخه دارد، انسان شناسی، هستی شناسی و خداشناسی؛ دو. «ایمان»، یعنی باور دل و باید دانست که جایگاه ایمان دل آدمی است؛ سوم. «ثبات» یعنی بر راه راست پابرجا بودن؛ چهارم. «صدق»، که در دو شاخه راستی گفتار و راستی کردار جلوه می‌کند؛ پنجم. «انابه»، یعنی بازگشتن و مراجعه کردن، به عبارت دیگر هرجایی که اشتباه رفتی به مسیر درست بازگردی؛ ششم. «اخلاص»، یعنی عمل بنده فقط برای خدا باشد.

در ادامه این جلسه باهنر لزوم وحدت اصولگرایان در مقابل رقیب جدی خود یعنی اصلاح طلبان را ضروری دانست و اشاره کرد: اصولگرایان هیچ وقت نمی توانند با اصلاح طلبان ولو معتدلین آنها ائتلاف کنند بلکه فقط باید با خودشان وحدت داشته باشند.

دبیرکل جبهه پایداری نیز در این جلسه ضمن تاکید بر اینکه اصولگرایان باید ولایتمدار باشند و اعتبار نظام جمهوری اسلامی ایران به نعمت ولایت فقیه است، گفت: باید برروی ولایت بعنوان ستون خیمه انقلاب تمرکز کرد چراکه هرکس از آنجایی راه کج رفت و خراب شد که با ولی امر زاویه پیدا کرد.

وی تاکید کرد: نقطه وحدت اصولگرایان باید تمرکز روی پیروی از مقام ولایت باشد. ممکن است اختلاف سلیقه بین ما و اصولگرایان پیش بیاید اما باید بیان رهبر معظم انقلاب برای همه ما فصل الخطاب باشد و همه باید پشت سرمقام ولایت حرکت کنیم.