لاریجانی: اگر بهانه جویی های واهی نباشد دستیابی به توافق هسته ای دور از انتظار نیست

علی لاریجانی

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران همانند گذشته با حفظ اصول و معیارهای منطقی خود به مذاکرات هسته ای ادامه می دهد و اگر بهانه جویی های واهی در کار نباشد دستیابی به توافق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره اخبار و رسانه های گروهی مجلس، «علی لاریجانی» در دیدار خانم «وسنا پوسیچ» معاون اول نخست وزیر و وزیر امور خارجه کرواسی، روابط دو کشور را خوب و برخوردار از پیشینه تاریخی دانست.

وی افزود: ایران و کرواسی از ظرفیت های فراوانی برای توسعه مناسبات خود در عرصه های سیاسی، اقتصادی و صنعتی برخوردار هستند که باید از آنها استفاده کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ایفای نقش مجالس دو کشور در تسهیل روند گسترش همکاری های فیمابین آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای کمک به رشد مناسبات در تمامی زمینه های مورد علاقه اعلام کرد.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 اشاره و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران مانند گذشته با حفظ اصول و معیارهای منطقی خود به مذاکرات ادامه می دهد و چنانچه بهانه جویی های واهی در کار نباشد دستیابی به توافق دور از انتظار نخواهد بود.** کرواسی آماده همکاری برای پیشبرد مذاکرات هسته ای ایران است

معاون اول نخست وزیر و وزیر امورخارجه کرواسی نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مسوولان ایرانی گفت: کرواسی نسبت به گسترش مناسبات و همکاری های خود در زمینه های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی، تجاری و صنعتی با ایران اهتمام دارد.

پوسیچ اظهارامیدواری کرد: با پشتکار و اراده طرف های مذاکره، موضوع هسته ای ایران عادلانه و منصفانه و در جهت گسترش صلح و ثبات در جهان حل و فصل شود و کرواسی به عنوان یک کشور جدید عضو اتحادیه اروپا آماده همکاری برای پیشبرد گفت وگوها است.

وی از تروریسم به عنوان پدیده ای خطرناک یاد کرد و افزود: تاکنون ائتلاف جدی و منسجمی برای مقابله با فعالیت های گسترش یافته داعش در مناطق درگیری از سوی جامعه بین الملل صورت نگرفته و اتخاذ روش های منسجم و محکم برای مقابله با تروریسم و گروه های افراطی از جمله داعش ضرورت دارد.

وزیر امور خارجه کرواسی در ادامه این دیدار خواستار افزایش ارتباطات پارلمانی در جهت تسهیل مبادلات تجاری و سرمایه گذاری های صنعتی و پتروشیمی مشترک بین دو کشور شد.
کد N694141