در دیدار رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس گرجستان

بروجردی: زیاده‌خواهی‌های آمریکا مانعی جدی بر سر راه توافق هسته‌ای است

مذاكرات ايران و گروه 1 5

تئودو جباریدزه رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس گرجستان عصر یکشنبه با علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیتملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

تئودو جباریدزه رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس گرجستان عصر یکشنبه با علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیتملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بروجردی در ابتدای این دیدار موقعیت مهم دو کشور در خاورمیانه و قفقاز را بستری مناسب برای افزایش توسعه روابط فیمابین خواند و گفت: با توجه به اراده مقامات عالی‌رتبه ایران و گرجستان برای توسعه و گسترش مراودات دوستانه فیمابین در عرصه‌های گوناگون بایستی از تمام امکانات و فرصت‌ها بهره گرفت.

وی تسریع در اجرای توافقات دو جانبه را گامی موثر در این مسیر خواند و بر حمایت مجلس شورای اسلامی از تقویت همکاری‌های دو کشور تاکید کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تحولات اخیر در منطقه تصریح کرد:‌ حمایت و تسلیح گروه‌های تروریستی مثل داعش توسط قدرت‌های جهانی و همپیمانان منطقه‌ای‌شان امنیت و آرامش مناطق مختلف جهان را به مخاطره انداخته است.

بروجردی همچنین شفافیت جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته‌ای را نشان دهنده صداقت کشورمان دانست و افزود: زیاده‌خواهی‌های آمریکا مانعی جدی بر سر راه دستیابی به توافق در مذاکرات جاری ایران و 1+5 می‌باشد.

وی در پایان مذاکرات و گفت‌وگوهای مستمر مقامات ایران و گرجستان را زمینه ساز گسترش مناسبات دوستانه فیمابین دانست.

در ادامه تئودو جباریدزه، رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس گرجستان با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان،‌ حضور هیات بلند پایه پارلمانی گرجستانی در تهران را نشان دهنده عزم جدی کشورش در توسعه ارتباطات سیاسی، اقتصادی و پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: رایزنی‌های مستمر میان مقامات عالیرتبه‌ی دو کشور می‌تواند به توسعه همکاریهای مشترک در بخش‌های مختلف اقتصادی و فنی میان دو کشور شتاب بخشد.

وی همچنین بحران‌های منطقه‌ای را تهدیدی برای تمام کشورهای منطقه دانست و تصریح کرد: گسترش بحرانهای منطقه‌ای در بلند مدت امنیت و صلح تمام کشورها را به خطر می‌اندازد.

تئودو جباریدزه در پایان از بروجردی برای دیداری رسمی از گرجستان جهت تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات دعوت به عمل آورد.

انتهای پیام

کد N693981

خواندنی از سراسر وب