یونسی در دیدار پاتریارک ارامنه کاتولیک جهان:

صهیونیست‌ها در حال تولید ناامنی در جهان هستند

دولت

چاپ کاریکاتور موهن در نشریه فرانسوی تنها توهین به اسلام نبوده و در حقیقت به کل پیامبران الهی اهانت شده است.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی با اشاره به آموزه‌های دینی و فرهنگی ایران برای احترام به همه ادیان الهی، گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران خود را موظف می‌داند که از حقوق همه اقلیت‌های دینی و مذهبی در ایران به طور کامل دفاع و حمایت کند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی روز یکشنبه در دیدار «نرسس پطروس نوزدهم»، پاتریارک ارامنه کاتولیک جهان با بیان اینکه ارامنه بخشی از تاریخ دیرینه کشور ایران هستند،‌ گفت: همه مردم و اقوام ایران در طول تاریخ با یکدیگر همزیستی دوستانه، انسانی و مسالمت‌آمیز داشته‌اند.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی با اشاره به موقعیت اجتماعی مناسب اقلیت‌های دینی در ایران و بویژه در دولت یازدهم، بر پیگیری مشکلات اقوام دینی توسط دولت تدبیر و امید تأکید کرد.

یونسی با قدردانی از پاپ فرانسیس اول بخاطر موضع‌گیری شفاف و صریح علیه چاپ کاریکاتور موهن در نشریه فرانسوی ادامه داد: چاپ این کاریکاتور تنها توهین به اسلام نبوده و در حقیقت به کل پیامبران الهی اهانت شده است.

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیتهای دینی و مذهبی با بیان اینکه همه بی‌احترامی‌ها علیه اسلام از صهیونیست‌ها سرچشمه می‌گیرد، گفت: فعالیت‌هایی به صورت بسیار مرموز و پنهانی دنیا را به سمت بی‌دینی و ناامنی سوق می‌دهد و وقتی منطقه خاورمیانه احتیاج به امنیت دارد، صهیونیست‌ها به اشکال مختلف در منطقه و جهان در حال تولید ناامنی، کینه و دشمنی هستند.
یونسی با اشاره به طرح ایده روحانی در سازمان ملل مبنی بر جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری، گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال مبارزه با گروه‌های تروریستی تندرو می‌باشد.

« پطروس نوزدهم»، پاتریارک ارامنه کاتولیک جهان نیز با ابراز خرسندی از سفر به کشور ایران، به دیدارهای خود با مقامات بلندپایه ایرانی و همچنین نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد و گفت: در ایران مشخص است، اقلیت‌ها به راحتی زندگی می‌کنند و هیچ مسأله خاصی ندارند که این آزادی و آرامش اقلیت‌های دینی در ایران را مدیون فعالیت‌ها و تلاش های دولت ایران بویژه دولت یازدهم می‌دانیم.

پاتریاک ارامنه کاتولیک جهان با اشاره به چاپ کاریکاتور موهن پیامبر اسلام(ص) در نشریه فرانسوی گفت: پاپ فرانسیس اول، از جمله نخستین افرادی بود که به چاپ این کاریکاتور موهن اعتراض کرد و باید بدانیم، آزادی بیان به این معنی نیست که به ادیان دیگر توهین کنیم.

 

کد N693625