روایت نقوی حسینی از جلسه کمیسیون امنیت ملی:

بررسی شرایط منطقه با حضور عبداللهیان و قشقاوی

مجلس

آخرین خبر ما در هفته اخیر این است که آقای نیکبخت در سلامت کامل به سر می‌برد و در جهت آزادی وی از همه توان خود استفاده می‌کنیم/ایران خواهان استقلال و تمامیت ارضی یمن است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از حضور معاونان وزیر خارجه در جلسه امروز کمیسیون خبرداد و گفت:‌ در نشست امروز امیرعبدالهیان معاون وزیر خارجه توضیحاتی را درباره مسائل منطقه‌ای بویژه یمن و قشقاوی توضیحاتی در مورد سفر وزیر خارجه به عربستان ارائه کرد.

به گزارش ایلنا، سید حسین نقوی حسینی، در تشریح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان دنیای غرب حرکتی پیامبرگونه بود از این‌رو علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون اعلام کرد که کمیسیون امنیت ملی پیام معظم‌له را مورد مطالعه و تحقیق عمیق قرار داده و راهکارهای اثرگذاری و پیگیری آن را تدوین خواهد کرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس، با اشاره به تشنگی غرب به پیام‌ها و آموزش‌های فرهنگ ناب اسلام و قرآن کریم، گفت: باید مسیرهای روشن و شفاف پیام اسلام ناب در غرب باز شود و راه بر هر نوع تفکر انحرافی و تکفیری بسته شود.

وی افزود:‌ اعضای کمیسیون مجدداً اقدام توهین‌آمیز نشریه فرانسوی مورد حمایت مالی دولت فرانسه را علیه مقدسات اسلامی را به شدت محکوم کرد.

نقوی حسینی به حضور امیرعبدالهیان در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اشاره کرد و گفت: معاون وزیر خارجه در این نشست گزارشی از شرایط منطقه ارائه و  اعلام کرد که روند تحرکات داعش و نگرانی شدید غرب نسبت به انتشار اعضای داعش در کشورهای غربی، موجب تغییر رویکرد آنها نسبت به داعش شده و درباره سرکوب داعش سخن سر می‌دهند، همچنین آنها متوجه شدند که در نحوه برخورد با داعش اشتباه کرده‌اند و اگر هر چه زودتر تکلیف آنها روشن نشود، غربی‌ها بیشترین خسارت را از این ناحیه خواهند دید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: امیر عبدالهیان در ادامه گفت که در یمن اتفاقات و تحولات در جهت تقویت و استحکام انصارالله پیش می‌رود و با تعامل با گروه‌ها، عشایر و قومیت‌ها و ایجاد وفاق و اتحاد، تحولات را به سوی نقش‌آفرینی مردم یمن سوق می‌دهد.

وی با بیان اینکه به گفته امیرعبدالهیان وزارت خارجه برای آزادی‌ آقای نیکبخت تلاش‌های گسترده را انجام داده است، ادامه داد: آنطور که معاون وزیرخارجه بیان کردند آخرین خبر ما در هفته اخیر این است که آقای نیکبخت در سلامت کامل به سر می‌برد و در جهت آزادی وی از همه توان خود استفاده می‌کنیم، از طرف دیگر اشتراکات تاریخی، فرهنگی و اعتقادی بین ایران و یمن، زمینه‌های مشترک زیادی را بین ایران و یمن ایجاد کرده است و به همین جهت ایران خواهان استقلال و تمامیت ارضی یمن است.

نقوی‌حسینی تصریح کرد: در نشست امروز همچنین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در زمینه تحولات بحرین از وزارت امور خارجه خواست که از همه ظرفیت خویش برای آزادی شیخ علی سلمان بهره گیرد و آزادی وی را دنبال کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: لازم به توضیح است که قشقاوی معاون پارلمانی و حقوقی وزارت خارجه و رسولی مدیرکل مجلس وزارت خارجه در این جلسه پیرامون تحولات منطقه به ویژه تحولات عربستان سعودی و سفر اخیر ظریف به ریاض توضیحات جامعی ارائه کردند.

 

کد N693516