پاسخ نتانیاهو به انتقادات درباره سفرش به آمریکا

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که رژیم مطبوعش تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در خاورمیانه است در واکنش به انتقادات مطرح شده اخیر علیه وی گفت: اسراییل باید به جهانیان نسبت به مساله‌ی ایران هشدار دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نوشته روزنامه‌ی هاآرتص، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیررژیم صهیونیستی روز یک‌شنبه در پاسخ به انتقادات اخیر مقامات آمریکایی و صهیونیستی درباره دعوت از وی برای سخنرانی در کنگره آمریکا، گفت: من برای این که موضع اسراییل درباره مساله ایران را اعلام کنم به هر کجا که دعوت شوم خواهم رفت.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی افزود: قدرت‌های جهانی در هفته‌های آینده در آستانه دست‌یابی به یک توافق با ایران قرار دارند که به آن اجازه خواهد داد یک کشور در آستانه هسته‌یی شدن باقی بماند.

او در ادامه سخنانش ابراز نگرانی کرد که این اتفاق بیش از هر چیزی موجودیت اسراییل را به خطر خواهد انداخت. از این رو ایران نباید اجازه پیشرفت به سمت سلاح هسته‌ای را داشته باشد.

نتانیاهو مدعی شد من موظفم تا تمام تلاش خود را برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را بگیرم.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی جان بونر، سخنگوی کاخ سفید از نتانیاهو دعوت کرده است تا در ماه مارس برای سخنرانی در کنگره آمریکا به واشنگتن سفر کند که این دعوت از سوی نخست‌وزیر اسراییل پذیرفته شده است.

برخی از مقامات ارشد آمریکایی طی روزهای گذشته به تندی از این تصمیم نتانیاهو انتقاد کرده‌اند و معتقدند که نتانیاهو به قیمت روابط استراتژیک آمریکا و اسراییل در حال بازی با سیاست است.

گفته می‌شود وی در سفرش به واشنگتن با باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا و جان کری، وزیر امور خارجه این کشور دیدار نخواهد داشت.

هم‌چنین برخی مقامات صهیونیستی که مخالف سیاست‌های نخست وزیر هستند می‌گویند در حالی که آمریکا در بسیاری از مسائل حساس شامل مخالفت با پیوستن فلسطین به دیوان کیفری بین‌المللی به تل آویو کمک می‌کند نتانیاهو در حال نابود کردن روابط با واشنگتن است.

آن‌ها هم‌چنین می‌گویند که یک نخست‌وزیر مسوول باید با رییس‌جمهور آمریکا و هر رییس‌جمهور دیگری برای حفظ منافع مهم شهروندانش همکاری کند.

انتهای پیام

کد N693416