واکنش ژاپن به قتل یکی از شهروندانش توسط داعش

نخست وزیر ژاپن روز یکشنبه طی سخنانی، با بیان این موضوع که تصویری که به نظر می رسد جسد هارونا یوکاوا، گروگان ژاپنی را نشان می دهد به احتمال زیاد معتبر است، خواستار آزادی فوری کنجی گوتو، دیگر ژاپنی گروگان گرفته شده توسط داعش شد.

واکنش ژاپن به قتل یکی از شهروندانش توسط داعشنخست وزیر ژاپن روز یکشنبه طی سخنانی، با بیان این موضوع که تصویری که به نظر می رسد جسد هارونا یوکاوا، گروگان ژاپنی را نشان می دهد به احتمال زیاد معتبر است، خواستار آزادی فوری کنجی گوتو، دیگر ژاپنی گروگان گرفته شده توسط داعش شد.

 

 

 

به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، آقای آبه گفت: «این یک عمل ظالمانه و غیرقابل قبول است و حسی قوی از خشم را در من بوجود می آورد. ما به شدت آنچه را که اتفاق افتاده محکوم می کنیم و می خواهیم که به دیگر گروگان ژاپنی آسیبی وارد نشود و قویا می خواهیم که او هر چه سریعتر آزاد شود.»

او افزود: «ما در حال استفاده از تمام ابزارهای دیپلماتیک برای آزادی او هستیم.»

گروگان دوم، کنجی گوتو، یک روزنامه نگار ژاپنی است که در ماه اکتبر توسط نیروهای داعش در سوریه اسیر شده بود.

نیروهای داعش به دولت ژاپن سه روز فرصت داده بودند تا با پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار امکان آزادی هر دو گروگان را فراهم کنند.

حادثه گروگانگیری شهروندان ژاپنی، واکنش گسترده کاربران اینترنتی را در پی داشت. آنها در صفحات اجتماعی خواهان آزادی کنجی گوتو شده اند.

49261

کد N693118