آغاز نشست‌های مشورتی مسکو از فردا / بشار جعفری در راس هیات دولت سوریه

سوريه,مخالفان سوري

منابع آگاه سوری اعلام کردند که از فردا (دوشنبه) نشست‌های مشورتی میان مخالفان و هیات دولت سوریه در مسکو آغاز می‌شود و بشار جعفری ریاست هیات مذاکره کننده سوریه را برعهده دارد.

منابع آگاه سوری اعلام کردند که از فردا (دوشنبه) نشست‌های مشورتی میان مخالفان و هیات دولت سوریه در مسکو آغاز می‌شود و بشار جعفری ریاست هیات مذاکره کننده سوریه را برعهده دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منابع آگاه سوری به روزنامه الوطن سوریه اعلام کردند که بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل هیات مذاکره کننده سوری در مسکو را همراهی می‌کند و این هیات همان شرکت کننده در کنفرانس ژنو 2 است که شامل احمد عرنوس، معاون وزیر خارجه، احمد کزبری و محمد خیر عکام وکیلان سوری، اسامه علی و امجد عیسی از اعضای دفتر وزیر خارجه و ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه هستند.

نشست مسکو فردا (دوشنبه) ابتدا با برگزاری نشست میان شخصیت‌های مخالف برگزار می‌شود و هیات سوری برای مذاکرات روز چهارشنبه به مخالفان می‌پیوندد.

نشست مسکو نشست مشورتی است که شرایط را برای نشست بعدی که در مسکو یا دمشق برگزار خواهد شد فراهم می‌کند. روسیه نیز مایل است که این نشست بدون مداخله بیگانگان و یک مذاکرات سوری - سوری باشد.

منذر خدام، رئیس دفتر اطلاع رسانی هیات هماهنگی مخالفان نیز اعلام کرد که صفوان عکاش، احمد العسراوی، عبدالمجید منجونه، ماجد حبو و خالد عیسی از اعضای مخالفان سوریه در این نشست حضور دارند.

فاتح جاموس، یکی از رهبران جبهه تغییر و آزادی نیز اعلام کرد که قدری جمیل، مازن مغربیه، یوسف سلمان و دو تن از رهبران قبایل نیز حضور دارند. از هیات کار ملی مخالفان نیز محمود مرعی و میس کریدی و سمیر العیطه و سه تن از اعضای احزاب حضور دارند.

مخالفان سوری طی سه روز گذشته نشست مشورتی را در قاهره جهت ایجاد نقشه راهی برای حل بحران سوریه برگزار کرده بودند.

اخیرا میخائیل بوگدانف، معاون سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه اعلام کرده بود، مذاکرات میان نمایندگان دولت سوریه و مخالفان از 26 ژانویه تا 29 ژانویه برگزار می‌شود.

اعضای ائتلاف مخالفان سوریه که برای شرکت در کنفرانس مسکو دعوت شده‌ بودند پیشتر عدم حضور خود را در این نشست اعلام کردند.

انتهای پیام

کد N692308