هادی خامنه‌ای در کنگره سراسری مجمع نیروهای خط امام(ره)

اصلاحات باید در جامعه دائمی باشد/نباید فکر کنیم اصلاحات آمد و کارها تمام شد

سیاست داخلی

اصلاحات تمام شدنی نیست، هیچ زمانی نباید فکر کنیم اصلاحات آمد و کارها تمام شد و همه چیز درست شد/به آینده امیدوار باشیم و فکر نکنیم کار ما دیده نمی‌شود. ما باید بتوانیم جامعه را با حقوق اساسی خود آشنا کنیم

کنگره سراسری مجمع نیروهای خط امام(ره) با حضور دبیر کل و اعضای شورای مرکزی، دبیران استان ها و اعضای سازمان جوانان استانهای مختلف برگزار شد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه ای دبیر کل مجمع نیروهای خط امام(ره) در ابتدای مراسم در سخنانی با اشاره به اینکه طبق اساسنامه کنگره باید سالی یک بار برگزار می‌شد گفت: به دلیل اینکه در سال‌های گذشته برگزاری اجتماعات و کارهای تشکیلاتی با مشکلات جدی روبرو بود، این امر صورت نگرفت.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام(ره)در ادامه افزود: مجمع نیروهای خط امام تاکید اساسی بر کارهای فکری و فرهنگی با تکیه بر تشکیلاتی منظم، منسجم و هماهنگ در سراسر کشور دارد.

وی اظهار داشت: ما یقین داریم این تفکر در میان قشرهای مختلف جامعه طرفداران بسیاری دارد، چرا که انقلاب اسلامی در این کشور ریشه های اساسی دارد و مجمع نیروهای خط امام مهم ترین پایه اش انقلاب اسلامی است. البته این به این معنا نیست که ما خودمان را نماینده منحصر به فرد این تفکر بدانیم، همه کسانی که انقلاب اسلامی و قانون اساسی و خط واقعی امام را قبول دارند، ولو نام های دیگری داشته باشند، آنها هم خط امامی و انقلابی هستند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در ادامه افزود: نیروهای مجمع از میان نیروهای خوب و موجه و معتقد به خط امام بدون شتابزدگی انتخاب شدند و ما خدا را شاکریم که نمایندگان استانی این مجمع همگی افرادی شایسته و خوب و معتقد و هماهنگ با اعتقادات اولیه موسسین مجمع هستند.

خامنه‌ای با بیان اینكه ما معتقدیم اصلاحات باید در جامعه دائمی باشد، تاكید كرد: اصلاحات تمام شدنی نیست، هیچ زمانی نباید فکر کنیم اصلاحات آمد و کارها تمام شد و همه چیز درست شد. ما به عنوان یک پروسه به اصلاحات نگاه می کنیم، یعنی اینکه نتیجه کار امروز را ۵۰ سال دیگر می بینیم. قبل از انقلاب هم همین طور بود، جلساتی و سخنرانی هایی که شهید بهشتی و شهید مطهری برگزار می کردند، نتایجش بعد از انقلاب مشخص شد. اکثر خدمتگزاران به انقلاب تربیت شدگان جلسات شهید بهشتی و شهید مطهری بودند.

وی با بیان اینكه امروز هم ما باید بذری بیفشانیم که چندین سال بعد بهره برداری شود، یادآور شد: به آینده امیدوار باشیم و فکر نکنیم کار ما دیده نمی‌شود. ما باید بتوانیم جامعه را با حقوق اساسی خود آشنا کنیم، نخبگان ما هم به آموزش احتیاج دارند، خیلی از نخبگان و بزرگان یا از این مسائل بی خبرند و یا به ضرورت آن ایمان ندارند.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام اضافه كرد: یکی از آسیب‌هایی که در مجموعه سطح کشور داریم تمامیت‌خواهی‌ها و قدرت‌طلبی‌هاست، که باید با آموزش به حداقل برسانیم، اگر این مشکلات حل شود اختلافات و مشکلات و نابسامانی‌ها از بین می‌رود.

خامنه‌ای با بیان اینكه امیداریم زمانی فرا برسد که همه احزاب در مجموعه اصلاح‌طلبان احساس کنند که هدف‌ها و خواسته‌هایشان تفاوتی با هم ندارد که در آن روز ما به نتایج چشمگیری در همه زمینه‌ها خواهیم رسید، که یکی از آنها انتخابات است، خاطرنشان كرد: انتخابات فرصت چشمگیری است که باید از آن استفاده کنیم و البته انتخابات آتی از نظر اهمیت استثنایی است.

وی ادامه داد: امیدواریم دوستانی که در سایه احزاب به این امر می‌پردازند بهترین روش را برای حفظ انسجام بکار گیرند و دچار اشتباهات نشویم که زحمات هدر نرود و بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم.

در ادامه اعضا مجمع و دبیران استانی به ارائه گزارش عملکرد و هم چنین برنامه آینده پرداختند.

در پایان این کنگره انتخابات اعضای شورای مرکزی در حضور نماینده وزارت کشور برگزار شد و اعضای اصلی(۱۵ نفر) و علی البدل شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام به شرح زیر انتخاب شدند:

۱- حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه‌ای

۲- حجت‌الاسلام والمسلمین هادی غفاری

۳- خلیل قویدل

۴- حمید قزوینی

۵- علی‌محمد غریبانی

۶- زهرا صفیاری

۷- اسحاق راستی

۸- مظفر علیزاده

۹- صدقیانی

۱۰- سعید اله‌بداشتی

۱۱- مجید محمدی

۱۲- سید عبدالرزاق موسوی

۱۳- آرمان متین

۱۴- جامعی

۱۵- امیر جهانی

اعضای علی البدل:

۱- رستمانی

۲- داور نظری

۳- شهاب نظری

۴- گرمسیری

۵- رحمانی

کد N690810