عبدالله ناصری در گفت‌وگو با ایلنا:

پرونده رحیمی برای اصولگرایان غیرمنتظره بود/ صداوسیما در پرونده رحیمی سکوت کرده است

سیاست داخلی

اصولگرایان برای آنكه از پاسخگویی فرار كنند، فرار به جلو می‌كنند و دست به فراكنی زده‌اند و با استفاده مراكز اطلاع‌ رسانی گسترده‌ای که دارند٬ این واكنش را داد‌ه‌اند که رحیمی اصولگرا نبود.

یك فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاكید كرد: طرح پیروزی اصولگرایان در پیگیری فساد و به نتیجه رساندن پرونده رحیمی٬ در راستای حاشیه‌سازی برای اصلاح‌طلبان و آلوده كردن فضای انتخاباتی است.

عبدالله ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در واكنش به فضاسازی رسانه‌های اصولگرا٬ مبنی بر اینكه محمدرضا رحیمی با حمایت چهره‌های اصولگرا به قدرت نرسیده است، گفت: اگر بخواهیم اولین نقطه از رفتار آقای رحیمی را در عرصه سیاسی مشاهده می‌كنیم، می‌بینیم كه ایشان در انتخابات دوم خرداد سال 76، استاندار كردستان بود و در آنجا، شاهد حوزه انتخابیه‌ای پرمسئله و پرچالش بودیم كه به همت ایشان به نفع كاندیدای پیروز در انتخابات صورت گرفت.

وی ادامه داد: نوع رفتار و مسئولیت‌هایی كه آقای رحیمی در طول سال‌های گذشته داشته است، نشان می‌دهد كه پایگاه آقای رحیمی، وابسته به اردوگاه محافظه‌كاری و اصولگرایی است.

عضو شورایعالی بنیاد باران اظهار داشت: پرونده رحیمی برای اصولگرایان غیرمنتظره بود و آنها اصولگرایان برای آنكه از پاسخگویی فرار كنند، فرار به جلو می‌كنند و دست به فراكنی زده‌اند و با استفاده مراكز اطلاع‌ رسانی گسترده‌ای که دارند٬ اینگونه واكنش نشان داد‌ه‌اند.

ناصری واكنش‌ این رسانه‌ها را انتخاباتی دانست و یادآور شد: مطرح كردن این مسئله كه رحیمی اصولگرا نیست٬ در راستای حاشیه‌سازی برای اصلاح‌طلبان و آلوده كردن فضای انتخاباتی است. یادمان باشد كه آقای رحیمی معاون اول دولتی بود كه به زعم آقایان٬ پاك‌ترین دولت تاریخ و مورد حمایت اولیاءالله بود.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در دولت اصلاحات با تشكر از قوه قضائیه برای رسیدگی به این پرونده تصریح كرد: امیدوارم این پرونده و پرونده‌هایی نظیر این با قاطعیت و به دور از خط‌كشی‌های سیاسی مورد رسیدگی قرار گیرند.

وی ادامه داد: اعتقاد دارم رسیدگی به پرونده مفاسد اقتصادی فارغ از گرایش‌های سیاسی باشد، قابل ستایش است اما به جرات می‌گویم اگر یك صدم پرونده آقای رحیمی در اردوگاه اصلاح‌طلب رخ داده بود رسانه‌های خاص و صداوسیما گوش فلك را پر می‌كردند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان از عدم ایفای نقش موثر صداوسیما در مبارزه با مفاسد اقتصادی گلایه كرد و افزود: جالب است كه صداوسیما در پرونده‌ای با اهمیت نظیر پرونده آقای رحیمی سكوت كرده است.

کد N690788